Обов’язкова анотована дисципліна здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» освітньо-професійної програми
МАШИНОБУДУВАННЯ
ОПИС МОДУЛЯ
Назва дисципліни: Інформатика.
Тип модуля: обов’язковий.
Семестр 3, 4.
Обсяг модуля: загальна кількість годин – 180; кількість кредитів ЄКТС – 6.
Результати навчання:
знати: редагування та форматування електронних таблиць і діаграм у середовищі MS Excel; основні сучасні інформаційні технології опрацювання інформації; сутність інформаційних систем (ІС); основні типи інформаційних систем та приклади їх реалізації; поняття інтегрованих інформаційних систем та перспективні напрями розвитку програмування;
вміти: переводити числа з однієї системи числення в іншу; представляти числа у внутрішніх форматах ЕОМ та виконувати арифметичні дії у цих форматах; обчислювати логічні функції та виконувати нескладні логічні перетворювання; отримувати інформацію про склад обчислювальної системи та основні технічні характеристики її компонентів; працювати з консольними операційними системами в діалоговому та пакетному режимах; працювати з графічними операційними системами; працювати з файловими менеджерами та диспетчерами архівів; складати алгоритм рішення різноманітних задач; виконувати типові обчислювання у середовищі систем автоматизації математичних розрахунків.
здатен продемонструвати: спільно використовувати різні прикладні програми для розв'язування задач по обробці фахової інформації.
Програмні результати навчання: ПРН3, ПРН4.
Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити):
вища математика, теорія ймовірностей і математична статистика.
Зміст навчального модуля: Режими роботи ПК та їх особливості Поняття й характеристика діалогового режиму. Поняття та класифікація середовища MS Excel. Принципи побудови середовища MS Excel. Інтелектуальні інформаційні системи програмування. Загальні аспекти розробки систем зі штучним інтелектом. Арифметичні та логічні основи обчислювальної техніки; алгоритмічні основи інформатики; принципи побудови та функціонування ЕОМ; апарати засоби персональних комп’ютерів; файлові структури персональних комп’ютерів; призначення, функції та структуру операційних систем персональних комп’ютерів; можливості програм-файлових менеджерів; теоретичні основи стиснення даних та можливості сучасних програм диспетчерів архівів; основні етапи та методи складання програм; можливості сучасних програмних систем автоматизації математичних розрахунків.
Види навчальних занять: лекція, лабораторне, консультація.
Форми навчання: денна, заочна, заочна (дистанційна).
Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання.
Методи контролю: усний, письмовий, тестовий, практичний, графічний.
Форми підсумкового контролю: залік (семестр 3), екзамен (семестр 4).
Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, вправи, перелік питань, комплекти тестових завдань для тематичного та підсумкового контролів.
Мова навчання: українська.