КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

 

Обов’язкова анотована дисципліна здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» освітньо-професійної програми

МЕТРОЛОГІЯ, СТАНДАРТИЗАЦІЯ ТА СЕРТИФІКАЦІЯ

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва дисципліни:   Теоретичні основи метрології та вимірювальної техніки.

Тип модуля:  обов’язковий.

Семестри: 5

Обсяг модуля:  загальна кількість годин – 180; кількість кредитів ЄКТС – 6.

Результати навчання:

знати: основні положення законів України, що забезпечують  метрологічну діяльність, різні методи і види вимірювання як процесу порівняння невідомої величини з однорідною зразковою величиною, основні поняття, пов’язані з засобами вимірювальної техніки: їх класи­фікація, основні параметри, проблеми підсумовування похибокпроблематику зразкових мір електричних величин;

вміти: обґрунтувати необхідність впровадження нових методів, методик, зразкових засобів вимірювань, стандартних зразків та організувати їх впровадження, вибрати мету, зразкову та допоміжну апаратуру для проведення метрологічної перевірки засобів вимірювань, володіти навиками організації та проведення перевірочних робіт, аналізувати отримані результати, будувати схему метрологічної перевірки засобу вимірювання, представити методику метрологічної перевірки чи атестації, володіти методикою розробки повірочних схем, які реалізують передачу розмірів фізичних величин від робочих еталонів та зразкових засобів вимірювань до робочих засобів вимірювань, оцінювати числові характеристики похибок відтворення фізичних величин;

здатен продемонструвати: необхідні теоретичні та практичні знання з теорії вимірювань та основ вимірювальної техніки, можливість визначати пріоритетні напрямки розвитку вимірювальної техніки, уміння використовувати отримані результати вимірювань у виробничій діяльності, творчий підхід у створенні засобів вимірювальної техніки.

володіти навичками: аналізу джерел інформації, формулювання мети та завдань вимірювань та обробки вимірювальної інформації, визначення та проведення необхідних досліджень і аналізу їх результатів, самостійного використання отриманих знань та впровадження їх у виробництво.

Програмні результати навчання: ПРН 14, ПРН 15, ПРН 22.

Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): теорія електричних  сигналів та кіл, теорія авто­матичного керування, загальна електротехніка, ана­логові вимірювальні прилади, цифрові вимірювальні прилади, методи виготовлення та випробування засобів вимірювань.

Зміст навчального модуля: Визначення вимірювання як сукупності елементарних основних операції: відтворення (збереження) розміру одиниці вимірюваної величини; порівняння однорідних величин; масштабне та функціональне вимірювальне перетворення; обчислювальні операції. Поняття про управління, контроль, підрахунок та вимірюванння. Основні поняття теорії інформації. Поняття про вимірювальні сигнали. Класифікація сигналів.

Види навчальних занять: лекція,  практичне, консультація.

Форми навчання: денна, заочна, заочна (дистанційна).

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, метод проблемного викладання.

Методи контролю: усний, письмовий, тестовий.

Форми підсумкового контролю: екзамен

Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, вправи, перелік питань і комплекти тестових завдань для тематичного та підсумкового контролів.

Мова навчання:  українська.