КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

 

Обов’язкова анотована дисципліна здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» освітньо-професійної програми

МЕТРОЛОГІЯ, СТАНДАРТИЗАЦІЯ ТА СЕРТИФІКАЦІЯ

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва дисципліни: Взаємозамінність деталей та вузлів вимірювальних приладів.

Тип модуля:  обов’язковий.

Семестри: 5

Обсяг модуля:  загальна кількість годин – 180; кількість кредитів ЄКТС – 6.

Результати навчання:

знати: основні принципи будови стандартів на допуски та посадки різних з’єднань, методику розрахунку та призначення цих точністних параметрів деталей машин, організаційну структуру забезпечення єдності вимірювань у машинобудуванні

вміти: призначати та позначати на кресленнях допуски форми, розташування, шорсткості поверхні в залежності від функціонального призначення деталей або вузлу, грамотно використовувати спеціальні та універсальні вимірювальні прилади.

Програмні результати навчання: ПРН 14, ПРН 15, ПРН 18, ПРН 22.

Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): фізика, вища математика, інженерна та комп’ютерна графіка, філософія, політологія та соціологія, основи екології.

Зміст навчального модуля: Основні відомості про взаємозамінність. Основні поняття і визначення по допусках і посадках. Основні положення, терміни, визначення, які установлені на допуски розмірів гладких елементів деталей і на посадки, які утворюються при з’єднані цих деталей. Поверхні /”отвір”, “вал” та інші види/, розміри і відхилення. Допуск розмірів, різниця граничних розмірів і відхилень. Позначення відхилень. Нульова лінія, основне відхилення, поле допуску. Графічне зображення полів допусків. Одиниця допуску. Поняття про квалітети. Загальні відомості про посадки, три види посадок. Допуск посадки. Утворення посадок в системі отвору і в системі вала. Графічне зображення полів допусків і посадок. основні принципи будови стандартів на допуски та посадки різних з’єднань, методику розрахунку та призначення цих точністних параметрів деталей машин, організаційну структуру забезпечення єдності вимірювань у машинобудуванні. призначати та позначати на кресленнях допуски форми, розташування, шорсткості поверхні в залежності від функціонального призначення деталей або вузлу, грамотно використовувати спеціальні та універсальні вимірювальні засоби. Допуски і посадки гладких циліндричних з’єднань. Взаємозамінність, допуски на шпонкові і шліцьові з’єднання. Гладкі калібри і їх допуски. Точність форми деталей. Шорсткість поверхонь.

Види навчальних занять: лекція,  практичне, консультація.

Форми навчання: денна, заочна, заочна (дистанційна).

Методи контролю: усний, письмовий, тестовий.

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, метод проблемного викладання.

Форми підсумкового контролю: екзамен.

Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, вправи, перелік питань і комплекти тестових завдань для тематичного та підсумкового контролів.

Мова навчання:  українська.