КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

 

Обов’язкова анотована дисципліна здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» освітньо-професійної програми

МЕТРОЛОГІЯ, СТАНДАРТИЗАЦІЯ ТА СЕРТИФІКАЦІЯ

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва дисципліни: Метрологічне забезпечення виробництв та послуг.

Тип модуля:  обов’язковий.

Семестри:  6.

Обсяг модуля:  загальна кількість годин – 324; кількість кредитів ЄКТС – 9.

Результати навчання:

знати:  основні положення Конституції України, Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність»,  основні положення законів України, що забезпечують методологічну діяльність,  методики метрологічної перевірки, правила обслуговування, експлуатації та ремонту контрольного обладнання,  правила обслуговування, експлуатації та ремонту засобів вимірювальної техніки,  принципи функціонування системи матеріально-технічного забезпечення, та правила проведення періодичної інвентаризації контрольного обладнання;  принципи та терміни обслуговування та ремонту метрологічного обладнання, а також і складання графіків планово–попереджувальних ремонтів;

вміти: організовувати метрологічне забезпечення виробництва на всіх його етапах згідно з вимогами нормативно–технічної документації, обґрунтувати необхідність впровадження нових методів, методик, зразкових засобів вимірювань, стандартних зразків та організувати їх впровадження; вибрати мету, зразкову та допоміжну апаратуру для проведення метрологічної перевірки засобів вимірювань, володіти навиками організації та проведення повір очних робіт;  проводити оперативний контроль за функціонуванням обладнання;   здійснювати контроль за виконанням завдань , оцінювати і аналізувати стан метрологічного забезпечення лабораторії.

Програмні результати навчання: ПРН 14, ПРН 15, ПРН 18, ПРН 22.

Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі прореквізити (кореквізити): технічна механіка, електротехніка та електроніка, теоретичні основи метрології та вимірювальної техніки, законодавча та нормативна метрологія.

Зміст навчального модуля: Основні поняття метрологічного забезпечення. Основні поняття і завдання метрологічного забезпечення. Класифікація. Основоположні документи. Діяльність метрологічної служби України із забезпечення якості продукції. Особливості застосування. Загальні положення та завдання метрологічної експертизи ISO 17025. Атестація. Етап експлуатації.

Види навчальних занять: лекція,  практичне, консультація.

Форми навчання: денна, заочна, заочна (дистанційна).

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, метод проблемного викладання.

Методи контролю: усний, письмовий, тестовий.

Форми підсумкового контролю:  екзамен

Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, вправи, перелік питань і комплекти тестових завдань для тематичного та підсумкового контролів.

Мова навчання:  українська.