КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

 

Обов’язкова анотована дисципліна здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» освітньо-професійної програми

МЕТРОЛОГІЯ, СТАНДАРТИЗАЦІЯ ТА СЕРТИФІКАЦІЯ

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва дисципліни: Основи охорони праці.

Тип модуля: обов'язковий.

Семестри: 5,7

Обсяг модуля: загальна кількість годин - 288; кількість кредитів ЄКТС - 9.

Результати навчання:

знати: особливості впливу антропогенних факторів на природне середовище; проблеми, пов’язані зі станом, охороною і раціональним використанням природних ресурсів та управління процесом природокористування.

вміти: застосовувати виховне і розвиваюче значення курсу, виховувати охайність, економність, розвивати просторове і абстрактне мислення та конструкторські здібності, привчати до естетичності та раціоналізації.

розуміти: проблеми навколишнього середовища, джерела порушення рівноваги, заходів по зменшенню антропогенної напруги, оцінки економічних збитків, які завдають народному господарству забруднюючі речовини, в тому числі окремим компонентам природи; засвоєння специфіки, економічного обґрунтування природоохоронних заходів по різних галузях народного господарства.

Програмні результати навчання: ПРН 23.

Необхідні обов'язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): безпека життєдіяльності та цивільний захист.

Зміст навчального модуля: Міжнародні норми в галузі охорони праці. Соціальне партнерство як принцип законодавчого та нормативно-правового забезпечення охорони праці. Законодавча основа Євросоюзу з питань охорони праці. Трудові норми Міжнародної організації праці. Конвенції та Рекомендації МОП. Міжнародне співробітництво в галузі охорони праці. Основні законодавчі та нормативно-правові акти з охорони праці в галузі. Система управління охороною праці в організації. Основні вимоги до побудови і функціонування системи управління охороною праці (СУОП). Травматизм та професійні захворювання в галузі. Розслідування нещасних випадків. Основні причини виробничих травм та професійних захворювань. Основні технічні та організаційні заходи щодо профілактики травматизму та професійної захворюваності в галузі. Аналіз умов праці у галузі за показниками шкідливості та небезпечності чинників виробничого середовища, важкості та напруженості трудового процесу. Загальні вимоги безпеки в галузі. Аналіз умов праці у галузі за показниками шкідливості та небезпечності чинників виробничого середовища, важкості та напруженості трудового процесу. Загальні вимоги безпеки в галузі. Основні заходи пожежної профілактики на галузевих об'єктах. Державний нагляд і громадський контроль за станом охорони праці. Соціальне страхування від нещасного випадку та професійного захворювання на виробництві.

Види навчальних занять: лекція,  практичне, консультація.

Форми навчання: денна. заочна, заочна (дистанційна).

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, метод проблемного викладання.

Методи контролю: усний, письмовий, тестовий.

Форми підсумкового контролю: екзамен (семестр 5, 7).

Засоби діагностики успішності навчання: тести, питання для усного опитування, завдання для контрольної роботи,  індивідуальне завдання, питання для підсумкового контролю.

Мова навчання:  українська.