Обов’язкова анотована дисципліна здобувачів освітнього ступеня «магістр» освітньо-професійної програми
КОМП’ЮТЕРНІ НАУКИ
ОПИС МОДУЛЯ
Назва дисципліни: Сучасні методології обробки експериментальних даних.
Тип модуля: обов’язковий.
Семестри: 1
Обсяг модуля: загальна кількість годин – 180 ; кількість кредитів ЄКТС – 6.
Результати навчання:
знати: теоретичні та практичні методи побудови емпіричних моделей для дослідження складних об’єктів і систем обладнання та технологічних процесів в промисловості; теоретичні та практичні методи побудови стохастичних моделей для дослідження складних об’єктів і систем; теоретичні та практичні методи побудови детермінованих моделей для дослідження складних об’єктів і систем.
вміти: побудувати матрицю плану активного експерименту; визначати основні статистичні показники отриманого масиву експериментальних даних; визначати значущі фактори та адекватність рівняння регресії.
володіти: сучасними методами планування та обробки експериментальних даних з використанням ЕОМ та прикладних програмних пакетів; методологією обробки емпіричних даних; методами активного планування експерименту.
здатен продемонструвати: використання методів визначення параметрів емпіричної формули; застосування чисельних методів та математичної статистики в практичних задачах легкої промисловості; методи визначення коефіцієнтів в рівняннях регресії, оцінку адекватності рівнянь регресії.
Програмні результати навчання: ПРН-12, ПРН-19, ПРН-20.
Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): методологія сучасних наукових досліджень з елементами інтелектуальної власності, математичне моделювання об’єктів макро і мікрорівня.
Зміст навчального модуля: Емпіричні моделі. Методи визначення параметрів емпіричної формули. Застосування чисельних методів та математичної статистики в практичних задачах легкої промисловості. Обчислювальний експеримент.
Види навчальних занять: лекції, практичне, консультація.
Форми навчання: денна, заочна.
Методи контролю: усний (усне опитування ); тестовий (поточний, підсумковий, модульний).
Форми підсумкового контролю: екзамен (семестр 1).
Засоби діагностики успішності навчання: перелік питань для усного опитування, комплекти тестових завдань для поточного та підсумкового контролів, індивідуальні завдання.
Мова навчання: українська.