КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

 

Обов’язкова анотована дисципліна здобувачів освітнього ступеня «магістр» освітньо-професійної програми

МЕТРОЛОГІЯ ТА ВИМІРЮВАЛЬНА ТЕХНІКА

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва дисципліни: Планування та організація експерименту.

Тип модуля:  обов’язковий.

Семестри:  1.

Обсяг модуля:  загальна кількість годин – 180; кількість кредитів ЄКТС – 6.

Результати навчання:

знати: основні методологічні концепції планування експерименту, методи та етапи проведення експерименту в залежності від його цілей, критерії класифікації експериментів та їх характеристика, сфери застосування та етапи повнофакторного експерименту, методи та плани другого порядку, методи експериментальної оптимізації систем, методи планування експерименту з взаємозалежними факторами, методи вибору та відсіювання факторів;

вміти: використовувати знання основ планування експерименту, вибирати та складати плани експериментів, обробляти та аналізувати результати експериментів;

володіти: навичками проведення та обробки результатів факторних та оптимізаційних експериментів.

Програмні результати навчання: ПРН 7, ПРН 15, ПРН 16, ПРН 17.

Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): пререквізити: методологія сучасних наукових досліджень з основами інтелектуальної власності, випробувальне обладнання та його метрологічна атестація; методи, засоби та опрацювання результатів вимірювань, випробувань і контролю, кореквізити: нормативні та організаційні засади метрологічного забезпечення, моделювання і прогнозування якості.

Зміст навчального модуля: Основи теорії планування експерименту. Моделювання об’єктів дослідження. Метрологічна оцінка результатів експерименту. Принципи та етапи факторного експерименту. Дробовий факторний експеримент. Плани другого порядку. задачі та методи оптимізації. Оптимізація параметрів ТС І ТП. Принципи та задачі симплексного планування. Методи відсіювання факторів.

Види навчальних занять: лекція, практичне, консультація.

Форми навчання: денна, заочна.

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, ілюстративний з використанням ПЕОМ.

Методи контролю: усний (опитування), письмовий (питання, завдання), тестовий, практичний.

Форми підсумкового контролю: екзамен (семестр 1).

Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, перелік питань до практичних, модульних контрольних робіт та підсумкового контролю, тести.

Мова навчання: українська.