Дисципліна вільного вибору студентів спеціальної професійної підготовки здобувачів освітнього ступеня «магістр» факультету підприємництва та права (ДВСПП)
ОПИС МОДУЛЯ
Назва дисципліни: Венчурне підприємництво і трансфер технологій.
Тип модуля: вільного вибору студента.
Семестр: 2.
Обсяг модуля: загальна кількість годин – 180; кількість кредитів ЄКТС – 6.
Результати навчання:
знати: принципи та механізм формування інвестиційних венчурних проектів;
вміти: аналізувати інвестиційні процеси на венчурних підприємствах;
володіти навичками: прийняття управлінських рішень, що забезпечують підвищення ефективності венчурного бізнесу, оцінювання ефективності венчурного інвестування; управління ризиком і невизначеністю венчурного бізнесу;
здатен продемонструвати: оволодіння навичками та принципами прийняття управлінських рішень у венчурному бізнесі в умовах ризику; засвоєння прикладних аспектів використання венчурного капіталу та оцінки інвестицій у інноваційні проекти
Програмні результати навчання: ПРН 1, ПРН 2, ПРН 6, ПРН 12, ПРН 13.
Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): бізнес-адміністрування, проектна діяльність.
Зміст навчального модуля: Основні риси венчурного капіталу. Основні поняття та категорії венчурного бізнесу. Основні суб’єкти венчурного бізнесу та їх взаємодія. Венчурні фонди. Світова практика використання венчурного капіталу в інноваційній діяльності. Ризики венчурної інноваційної діяльності. Державна підтримка та стимулювання венчурного бізнесу. Оцінка вартості інноваційної компанії. Особливості діяльності бізнес-янголів, корпоративних венчурних фондів і фондів за участю держави.
Види навчальних занять: лекція, практичне, консультація.
Форми навчання: денна, заочна, заочна (дистанційна).
Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання.
Методи контролю: усний, письмовий, тестовий, практичний.
Форми підсумкового контролю: залік (семестр 2).
Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, перелік питань для поточного та підсумкового контролю, комплекти тестових завдань для тематичного та підсумкового контролів.
Мова навчання: українська.