Дисципліна вільного вибору студентів спеціальної професійної підготовки здобувачів освітнього ступеня «магістр» факультету підприємництва та права (ДВСПП)
ОПИС МОДУЛЯ
Назва дисципліни: Основи інжинірингу.
Тип модуля: вільного вибору студента.
Семестр: 2.
Обсяг модуля: загальна кількість годин – 180; кількість кредитів ЄКТС – 6.
Результати навчання:
знати: сутність, види та методи фінансового інжинірингу;види та принципи використання фінансових інструментів; основи біржового аналізу та методи, що використовуються для його проведення; структуру та класифікацію фінансових інструментів; структуру та склад складних фінансових інструментів; сутність та фактори, що впливають на фінансову інновацію; сутність та фактори, що впливають на зміну ціни біржового активу;
вміти: використовувати під час аналітичної роботи різноманітні методи та прийоми інжинірингу; використовувати під час аналітичної роботи різноманітні теоретичні концепції фінансового інжинірингу; проводити аналіз стану і ефективності біржових активів; виконувати аналіз ризиків підприємства;
володіти навичками: здійснювати фундаментальний та технічний аналіз; оцінювати рентабельність інвестицій;) здійснювати операції купівлі продажу активів з використанням сучасних фінансових технологій; здійснювати операції хеджування; виконувати операції покупки (продажу) активів на біржі;
здатен продемонструвати навички: здійснювати доступ до біржі у якості приватного інвестора і у якості підприємства; розраховувати основні параметри та результативність операцій з цінними паперами; проводити розрахунки щодо ефективності вкладень у цінні папери; організовувати і здійснювати процес обробки інформації щодо проведення фінансових операцій підприємства; використовувати комп'ютерні технології з метою пошуку необхідної інформації.
Програмні результати навчання: ПРН 1, ПРН 2, ПРН 6, ПРН 8, ПРН 17, ПРН 18.
Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): бізнес-адміністрування, проектна діяльність.
Зміст навчального модуля: Сутність, становлення та перспективи інжинірингу. Теоретичні концепції інжиніринга. Механізм функціонування фондової біржі і біржових операції. Інструменти фінансового інжинірингу. Управління вартістю як стратегія інжинирінгу. Стратегії ризикменеджменту. Технології фінансового інжинірингу.
Види навчальних занять: лекція, практичне, консультація.
Форми навчання: денна, заочна, заочна (дистанційна).
Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання.
Методи контролю: усний, письмовий, тестовий, практичний.
Форми підсумкового контролю: залік (семестр 2).
Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, перелік питань та комплекти тестових завдань для тематичного та підсумкового контролів.
Мова навчання: українська.