КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

 

Дисципліна вільного вибору студентів спеціальної професійної підготовки здобувачів освітнього ступеня «магістр» факультету підприємництва та права (ДВСПП)

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва дисципліни: Ризик-менеджмент.

Тип модуля:  вільного вибору студента.

Семестр: 2.

Обсяг модуля:  загальна кількість годин – 180; кількість кредитів ЄКТС – 6.

Результати навчання:

знати: методи визначення, оцінки та врахування ризику у прийнятті рішень  на різних рівнях управління підприємством; механізми та способи оптимізації виробництва в умовах невизначеності та ризику; концептуальні основи управління різновидами ризику на підприємствах, напрями та особливості формування комплексної системи ризик-менеджменту підприємств; моделі прийняття ефективних управлінських рішень з урахуванням впливу невизначеності та конфліктності як внутрішнього, так і світових ринків, науково-технічного прогресу тощо та пов’язаного з цим ризику й внесення пропозицій про додаткові заходи безпеки підприємств.

вміти: вибирати необхідні інструменти для подолання кризових ситуацій в підприємницькій діяльності; застосовувати сучасні  інструменти оцінки ризиків та управління ними у різних сферах і на різних етапах економічної діяльності; вибирати необхідні інструменти для подолання кризових ситуацій діяльності підприємств; розробляти заходи для зменшення невизначеності в діяльності підприємств; обґрунтовувати доцільність  проектів та напрямів діяльності за різними критеріями з врахуванням ризику; розробляти стратегію підприємства з врахуванням ризику; розробляти управлінські рішення щодо формування інвестиційного портфеля з врахуванням ризику.

володіти навичками: аналізу ризиків бізнес-проектів та розробки заходів для зменшення невизначеності підприємницькій діяльності; моделювання економічного ризику та теорії гри і статистичних рішень; методології управління ризиками підприємств; попередження та подолання кризових ситуацій в діяльності підприємств;

здатен продемонструвати: аналіз ризиків бізнес-проектів; оцінку економічної безпеки підприємств; розвитку інформаційних технологій захисту інформації; застосування системних програмних засобів, які забезпечують підтримку захисту інформації.

Програмні результати навчання: ПРН 1, ПРН 6, ПРН 11,  ПРН 12, ПРН 13, ПРН 15.

Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): управління змінами, проектна діяльність.

Зміст навчального модуля: Ризик як економічна категорія, основні принципи його аналізу і управління. Методи оцінки ризику підприємств. Структура проектного ризику і методи його вимірювання. Методи управління ризиками підприємств. Економічна безпека підприємств в ринкових умовах і система заходів її забезпечення.

Види навчальних занять: лекція, практичне, консультація.

Форми навчання: денна, заочна, заочна (дистанційна).

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання.

Методи контролю: усний, письмовий, тестовий, практичний.

Форми підсумкового контролю: екзамен (семестр 2).

Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, перелік питань та комплекти тестових завдань для тематичного та підсумкового контролів.

Мова навчання:  українська.