Обов’язкова анотована дисципліна здобувачів освітнього ступеня «магістр» освітньо-професійної програми
МАЛИЙ ТА СЕРЕДНІЙ БІЗНЕС
ОПИС МОДУЛЯ
Назва дисципліни: Аналітичне забезпечення ефективності бізнесу
Тип модуля:обов’язковий.
Семестр:1.
Обсяг модуля:загальна кількість годин – 180; кількість кредитів ЄКТС – 5.
Результати навчання:
знати:методичні принципи організації аналізу ефективності бізнесу та етапи його проведення; методичні підходи до визначення резервів розвитку бізнесу та його потенціалу; економічну сутність стратегії та принципи її формування; методи проведення стратегічного аналізу; чинники та методи оцінки конкурентоспроможності бізнесу; зміст антикризового фінансового управління підприємством; методи діагностики ймовірності банкрутства;
вміти: на практиці застосовувати отримані теоретичні знання, що передбачає оволодіння навичками забезпечення інформаційної бази для проведення аналізу та здійснення аналітичної діяльності, прийомами здійснення необхідних розрахунків, технікою обґрунтування ефективних бізнес-рішень, способами реалізації мотиваційного впливу;
здатен продемонструвати: необхідні теоретичні та практичні знання щодо застосування необхідних даних для проведення аналізу господарської діяльності з метою пошуку шляхів підвищення ефективності бізнесу;
володіти навичками:проведення наукових досліджень; сучасними методами та інструментами проведення аналізу господарської діяльності та обґрунтування шляхів підвищення ефективності бізнесу; самостійно розв’язувати проблеми; роботи в команді, ділового спілкування; пошуку правової та економічної інформації для прийняття обґрунтованих управлінських рішень у сфері бізнесу.
Програмні результати навчання: ПРН 2, ПРН 8, ПРН 9, ПРН 15.
Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): проектна діяльність, методологія сучасних наукових досліджень з основами інтелектуальної власності, ділова іноземна мова.
Зміст навчального модуля:Організація та етапи аналізу ефективності бізнесу. Підвищення ефективності бізнесу. Методичні підходи до визначення резервів розвитку бізнесу та його потенціалу. Привабливість ринку та стратегічне положення підприємства серед конкурентів. Аналіз конкурентоспроможності бізнесу. Система антикризового управління бізнесом. Діагностика ймовірності банкрутства суб’єкта господарювання.
Види навчальних занять: лекція, практичне, консультація.
Форми навчання: денна, заочна, заочна (дистанційна).
Методи навчання: словесний (лекції, поточні консультації з роз’ясненнями); наочний або пояснювально-демонстраційний (комп’ютерні презентації лекцій, використання схем); практичний або репродуктивний (повторення матеріалу лекцій, вирішення прикладних завдань в аудиторії); дослідницький (опрацювання здобувачами матеріалу, винесеного на самостійну підготовку, підготовка самостійних робіт, аналітичних оглядів, презентацій).
Методи контролю: усний, письмовий, тестовий.
Форми підсумкового контролю: екзамен, фахова курсова робота.
Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, перелік питань, комплекти тестових завдань для поточного контролю, комплекти тестових завдань для підсумкового контролю.
Мова навчання: українська.