Дисципліна вільного вибору студентів спеціальної професійної підготовки здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» факультету ринкових, інформаційних та інноваційних технологій (ДВСПП)
ОПИС МОДУЛЯ
Назва дисципліни: Операційні системи та програмування під Windows.
Тип модуля: вільного вибору студента.
Семестри: 5, 6
Обсяг модуля: загальна кількість годин – 180; кількість кредитів ЄКТС – 6.
Результати навчання:
знати: призначення, складові частини і функціональні можливості операційних систем Windows XP, UNIX, Linux; ієрархічні рівні операційної системи; методику керування процесами і потоками в UNIX, Linux, Windows XP; механізмів роботи операційних систем Windows XP, UNIX, Linux по забезпеченню паралельних обчислень; методики запобігання взаємоблокуванню і голодуванню, знищення взаємоблокувань; типи організації пам’яті, керування пам’яттю в операційних системах Windows XP, UNIX, Linux, апаратне забезпечення і керуючі структури віртуальної пам’яті; багатопроцесорне планування і планування реального часу, алгоритми планування в Linux, UNIX SVR4, Windows XP; керування введенням-виведенням, буферизація операцій введення-виведення, дискове планування, керування файлами в в UNIX SVR4, Windows XP; методику обчислень в архітектурі клієнт-сервер; методику керування розподіленими процесами: міграцію процесів, розподілені глобальні стани, розподілені взаємовиключення, розподілене взаємоблокування; механізми захисту операційних систем Windows XP, UNIX;
вміти: налаштовувати операційні системи Linux, Windows XP, UNIX і працювати в них; створювати командні файли в Linux у вигляді Perl-скріптів; працювати в текстовому процесорі StarWriter інструментального пакету StarOffice операційної системи Linux; працювати в електронній таблиці StarCalc інструментального пакету StarOffice операційної системи Linux; працювати з графічними зображеннями в ImageMagik операційної системи Linux; працювати з файлами в Linux; виконувати функції системного адміністратора в Linux.
Програмні результати навчання: ПРН 6, ПРН 21.
Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): вища та прикладна математика, основи програмування.
Зміст навчального модуля: Предмет курсу. ОС, їх призначення, складові частини і функції. Характеристики сучасних ОС і їх особливості. Процеси. Керування процесами і потоками в Linux. Робота ОС по забезпеченню паралельних обчислень: взаємовиключення і багатозадачність. Взаємоблокування і голодування. Принципи взаємного блокування. Запобігання взаємоблокуванню. Пам’ять. Керування пам’яттю. Планування в однопроцесорних системах. Багатопроцесорне планування і планування реального часу. Керування введенням-виведенням і дискове планування. Керування файлами. Розподілені системи.
Види навчальних занять: лекція, лабораторне, консультація.
Форми навчання: денна, заочна, заочна (дистанційна).
Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання.
Методи контролю: усний, письмовий, тестовий, практичний.
Форми підсумкового контролю: залік (семестр 5,6).
Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, вправи, перелік питань та комплекти тестових завдань для тематичного та підсумкового контролів.
Мова навчання:українська.