Обов’язкова анотована дисципліна здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» освітньо-професійної програми
КОМП’ЮТЕРНА ІНЖЕНЕРІЯ
ОПИС МОДУЛЯ
Назва дисципліни: Українська та зарубіжна культура.
Тип модуля: обов’язковий.
Семестр 1
Обсяг модуля:загальна кількість годин – 180; кількість кредитів ЄКТС – 6.
Результати навчання:
знати:основні віхи історичного розвитку культури від найдавніших цивілізацій до сучасності, її сутність, структуру та функції; фундаментальні досягнення світової культури; концепції взаємозв’язку культур світу, їх взаємодії; генезис українців як нації, їх місце у світовому культурному процесі; принципи періодизації історичного розвитку України; всесвітньо відомі досягнення українського народу в галузі освіти, науки, культури, військової і політичної діяльності, релігійної терпимості, економічного прогресу, соціальної справедливості; роль культурних процесів у формуванні особистості й держави;
вміти: з’ясовувати специфіку еволюції історичних форм культури; аналізувати історичні процеси, події, факти, проблеми трансформації культури; застосовувати здобуті знання для аналізу різноманітних суспільних явищ та в ситуаціях світоглядного вибору; формувати свою громадянську позицію; вільно володіти понятійним та термінологічним апаратом, історичними джерелами та довідковими матеріалами з історії української та світової культури.
володіти: навичками оперування фаховою термінологією;
здатен продемонструвати: знання про періодизацію розвитку української та світової культури, духовні злами в історії українського етносу; вміння вирішувати професійні завдання, спираючись на гуманістичні та загальнолюдські цінності;
самостійно вирішувати специфіку поліетнічного культурного середовища та особливості міжетнічної комунікації.
Програмні результати навчання: ПРН 29, ПРН 33.
Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): філософія, політологія та соціологія; ділова українська мова.
Зміст навчального модуля: Предмет та завдання курсу.Культура первісного суспільства та її особливості. Значення Трипільської культури для духовного розвитку України. Культура Стародавнього Сходу. Античність і українська культура. Культура Середньовіччя та Київської Русі. Українська культура періоду феодальної роздробленості. Культура доби Відродження. Специфіка культури України в Козацьку добу. Українська та європейська культура ХІХ-ХХІ ст. Входження української культури в загальнослов’янський та світовий культурний процес.
Види навчальних занять: лекція, семінарське, консультація.
Форми навчання: денна, заочна.
Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання.
Методи контролю: усний(виступи на семінарських заняттях, усне опитування, «мозковий штурм»), письмовий(поточні контролі у вигляді розгорнутих письмових запитань або культурологічних диктантів, есе), тестовий.
Форми підсумкового контролю:екзамен (семестр 1).
Засоби діагностики успішності навчання: перелік питань і комплекти тестових завдань для поточного, модульного та підсумкового контролів.
Мова навчання: українська.