Обов’язкова анотована дисципліна здобувачів освітнього ступеня «магістр» освітньо-професійної програми
КОМП’ЮТЕРНА ІНЖЕНЕРІЯ
ОПИС МОДУЛЯ
Назва дисципліни: Методологія сучасних наукових досліджень з основами інтелектуальної власності (Магістр)
Тип модуля: обов’язковий.
Семестр 1
Обсяг модуля:загальна кількість годин – 180; кількість кредитів ЄКТС – 6.
Результати навчання:
Знати: сутність і специфіку сучасного дослідження; поняття методології взагалі і методології сучасного дослідження зокрема; основні напрямки методології сучасного знання, їх „проблемні зони” та межі застосування; інформаційну базу наукового пізнання; специфіку методологічних підходів герменевтики, феноменології, екзистенціалізму, структуралізму, структурно-семіотичній традиції;структурудержавної системи правової охорони інтелектуальної власності, порядку патентування;правила оформлення охоронних документів на об'єкти інтелектуальної власності;
вміти: писати наукові дослідження, спираючись на загальнофілософські та загальнонаукові методи пізнання; визначати та послідовно застосовувати методологію та притаманні їй методи у власних наукових розробках та дослідженнях; орієнтуватися в межах різних напрямків методології дослідження; визначати поняття методології дослідження;на високому методологічному рівні вивчати та аналізувати першоджерела; орієнтуватися в основних поняттях інтелектуальної власності;
здатен продемонструвати: знання про види, типологію методів, структуру наукового дослідження, основи інтелектуальної власності; форми відображення результатів наукового дослідження;
володіти: методами наукового пізнання; навичками самостійно організувати наукове дослідження; визначати інтегральний та міждисциплінарний рівень сучасної науки.
Програмні результати навчання: ПРН 15,ПРН 20, ПРН 22.
Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): технологія проектування програмних систем.
Зміст навчального модуля: Поняття наукового дослідження. Вимоги до наукового дослідження. Види наукових досліджень. Поняття методологія, метод, прийом у науковому дослідженні. Типологія методів дослідження.Структура дослідження: обґрунтування актуальності і визначення теми дослідження, його мети, завдання. Обробка даних дослідження та оформлення результатів. Форми відображення результатів наукового дослідження. Поняття та загальна характеристика інтелектуальної власності. Державно-правове регулювання у сфері інтелектуальної власності.
Види навчальних занять: лекція, семінарське, консультація.
Форми навчання: денна.
Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання.
Методи контролю: усний(виступи на семінарських заняттях, усне опитування, «мозковий штурм»), письмовий(поточні контролі у вигляді розгорнутих письмових запитань), тестовий.
Форми підсумкового контролю:залік (семестр 1).
Засоби діагностики успішності навчання: перелік питань, комплекти тестових завдань для поточного, модульногота підсумковогоконтролів.
Мова навчання:українська.