КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

Дисципліна вільного вибору студентів спеціальної професійної підготовки здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» навчально-наукового інституту інженерії та інформаційних технологій (ДВСПП)

ОПИС МОДУЛЯ

Назва дисципліни: Основи енергоменеджмента.

Тип модуля: вільного вибору студента.

Семестр: 8.

Обсяг модуля: загальна кількість годин - 90; кількість кредитів ЄКТС - 3.

Результати навчання:

знати: основні нормативні документи в сфері енергоменеджменту; визначення енергоаудиту та енергоменеджменту; структуру системи енергоменеджменту, основні етапи розробки та впровадження системи енергетичного менеджменту у відповідності до вимог міжнародного стандарту ISO 50001; рівні державного управління енергоменеджменту; енергозберігаючі проекти, що реалізуються в Україні; обов'язки енергоменеджера та вимоги до нього; кращі практики систем енергетичного менеджменту;

вміти: проводити аналіз споживання енергії з урахуванням оцінки заходів економії енергоспоживання; визначати ефективність роботи споживачів енергії і здійснювати контроль за інвестуванням заходів економії енергії; надавати консультаційні послуги з питань економії енергії на підприємстві (організації); проводити внутрішній енергетичний аудит і знати методику оцінки енергетичного менеджменту на підприємстві (організації) і заохочення працівників підприємства (організації), які економлять енергію; розробляти пропозиції з метою залучення персоналу економити енергію.

Програмнмние результати навчання: ПРН 42, ПРН 47, ПРН 64, ПРН 76.

Необхідні обов'язкові попередні та супутні модулі (пререквізіти і кореквізіти): електричні мережі і системи, основи електропостачання, основи енергозбереження, електрична частина станцій і підстанцій, основи підприємницької діяльності.

Зміст навчального модуля: Законодавчі і нормативно-правові питання енергозбереження та енергоефективності. Сучасні системи енергетичного менеджменту. Інтелектуальні енергетичні системи SmartGrid і енергетичний менеджмент. Розробка і впровадження системи енергетичного менеджменту у відповідності до вимог міжнародного стандарту ISO 50001. Матриця енергетичного менеджменту. Інтегровані системи енергетичного менеджменту. Енергетичний менеджмент в системі управління підприємством і галузями економіки. Інноваційні технології підвищення ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів. Прикладні організаційно-технічні та економічні питання (кращі практики) систем енергетичного менеджменту.

Види навчальних занять: лекція, практичне, консультація.

Форми навчання: денна.

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, метод проблемного навчання.

Методи контролю: усний, письмовий, тестовий.

Форми підсумкового контролю: залік (семестр 8).

Засоби діагностики успішності навчання: питання для підсумкового контролю, тести.

Мова навчання: українська.