КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

 

Обов’язкова анотована дисципліна здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» освітньо-професійної програми

ЕЛЕКТРОТЕХНІКА ТА ЕЛЕКТРОТЕХНОЛОГІЇ

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва модуля: Основи релейного захисту та автоматизації енергосистем

Тип модуля: обов’язковий.

Семестри: 5, 6.

Обсяг модуля: загальна кількість годин - 180 ; кількість кредитів ЄКТС – 6.

Результати навчання:

знати: структуру та принципи функціонування пристроїв релейного захисту; основні вимоги до релейного захисту енергосистем; принципи дії та особливості застосування електромеханічних реле різних типів; особливості побудови та функціонування релейного захисту ліній електропередач, силових трансформаторів і автотрансформаторів, синхронних генераторів; принципи виконання релейного захисту збірних шин електростанцій, підстанцій  та електродвигунів;

вміти: виконувати розрахунки і аналізувати параметри пристроїв релейного захисту і автоматики енергетичних систем;

здатен продемонструвати: знання й уміння в галузі релейного захисту та автоматизації енергосистем для вибору, впровадження та експлуатації засобів релейного захисту та автоматики.

Програмні результати навчання: ПРН-19.

Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): вища математика, фізика, теоретичні основи електротехніки, електричні системи та мережі.

Зміст навчального модуля: Принципи побудови релейного захисту. Принципи дії та особливості виконання електромеханічних реле. Структура релейного захисту. Первинні вимірювальні перетворювачі струму та напруги. Струмові захисти ліній з одностороннім живленням. Струмовий спрямований захист ліній. Диференційний струмовий захист. Дистанційний захист Ліній електропередач. Високочастотний захист ліній. Релейний захист трансформаторів. Релейний захист синхронних генераторів. Релейний захист збірних шин електростанцій та підстанцій. Релейний захист електродвигунів.

Види навчальних занять: лекція, лабораторне, консультація.

Форми навчання: денна.

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, метод проблемного викладання.

Методи контролю: усний, письмовий, тестовий.

Форми підсумкового контролю: залік (семестр 5), екзамен (семестр 6).

Засоби діагностики успішності навчання: питання для модульного та підсумкового контролю, тести,  завдання для контрольної роботи,  індивідуальне завдання.

Мова навчання:  українська.