КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

 

Обов’язкова анотована дисципліна здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» освітньо-професійної програми

ЕЛЕКТРОННІ ПРИСТРОЇ ТА СИСТЕМИ

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва дисципліни: Вимірювання в електроніці.

Тип модуля: обов’язковий.

Семестри: 3, 4.

Обсяг модуля: загальна кількість годин – 180; кількість кредитів ЄКТС – 6.

Результати навчання:

знати: терміни та визначення інформаційно-вимірювальної техніки, класифікація та основні операції вимірювання, засоби їх реалізації, визначення та систематизація похибок вимірювань, методи і засоби вимірювань параметрів електричних сигналів, їх класифікації, основні джерела похибок, методи обчислення похибок, їх усунення або корекції, основні характеристики засобів вимірювань, загальні властивості сигналів і їх параметрів, систематизація сигналів, методи забезпечення підвищення точності та швидкодії приладів, система сертифікації засобів вимірювання;

вміти: вибирати оптимальний метод  вимірювання та структуру вимірювальних кіл, параметри тестових сигналів, обґрунтовувати метрологічні характеристики розроблюваних засобів відповідно до завдань та умов вимірювань, розрізняти позначення класів точності та похибок, в яких пронормовані похибки засобів вимірювання, складати протоколи перевірки метрологічних характеристик засобів вимірювань, розраховувати похибки за функціональними схемами та елементами каналу, оцінювати очікувані похибки і динамічні характеристики, проводити експериментальні дослідження метрологічних характеристик приладів;

здатен продемонструвати: обґрунтування власної точки зору щодо моделей систем та методологій моделювання об’єктів та процесів, спілкування з колегами, клієнтами, партнерами щодо конкретних питань метрології, методології та технології моделювання об’єктів і систем, складання аналітичних звітів, доповідей у письмовій формі та виступ з результатами власної роботи на нарадах, конференціях тощо.

Програмні результати навчання: ПРН-26.

Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): вища математика, теорія електричних ланцюгів.

Зміст навчального модуля: Терміни і поняття інформаційно-вимірювальної техніки. Фізичні величини. Одиниці фізичних величин. Похибки вимірювань. Методи і засоби вимірювань. Методи підвищення точності вимірювань. Теорія сигналів. Способи обробки сигналів. Підсумовування систематичних складових похибки . Підсумовування випадкових складових похибки. Стандартизація, методичне та метрологічне забезпечення. Засоби забезпечення єдності вимірювань.

Види навчальних занять: лекція, лабораторне, консультація.

Форми навчання: денна.

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, метод проблемного викладання.

Методи контролю: усний, письмовий, тестовий.

Форми підсумкового контролю: екзамен (семестр 4).

Засоби діагностики успішності навчання: питання для модульного та підсумкового контролю, тести,  завдання для контрольної роботи,  індивідуальне завдання.

Мова навчання:  українська.