КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

 

Обов’язкова анотована дисципліна здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» освітньо-професійної програми

ЕЛЕКТРОННІ ПРИСТРОЇ ТА СИСТЕМИ

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва дисципліни: Теорія поля.

Тип модуля: обов'язковий.

Семестр: 5.

Обсяг модуля: загальна кількість годин - 180; кількість кредитів ECTS – 6.

Результати навчання:

знати:  теоретичні засади електромагнетизму в статичному і динамічному режимах;

основи застосування системи рівнянь Максвелла під час аналізу процесів, обумовлених

явищами, пов'язаними з формуванням і застосуванням електромагнітного поля як джерела інформації та енергії; вимоги до систем формування, емісії та приймання електромагнітного поля у вільному просторі та реальних умовах;

вміти: оперувати теоретичними положеннями дисципліни для розв’язку  завдань практики, вирішувати пряму (визначення параметрів електромагнітного поля за параметрами джерела поля) і зворотну (визначення параметрів джерела електромагнітного поля за параметрами поля) задачі електродинаміки, визначати складові електромагнітного поля у точці спостереження, аналізувати природні явища щодо електромагнітних полів; формувати робочі гіпотези та їх технічно обґрунтовувати; здійснити пошук раціональних шляхів розв’язку завдань за фахом, проводити дослідження характеристик електромагнітних полів, працювати з навчальною і професійною літературою та інформацією з Internet за фахом;

здатен  продемонструвати: обґрунтування і виведення формул на основі системи рівнянь Максвелла щодо енергії електромагнітного поля, хвильового процесу, напруженості електричного і магнітного полів у ближній і дальній зонах, приклади розв'язання задач із застосуванням формул системи рівнянь Максвелла, самостійне формулювання завдань для проектування радіоелектронних систем різного призначення із застосуванням математичних моделей електромагнітних процесів, проведення досліджень характеристик електромагнітного поля у конкретній ситуації електромагнітної емісії.

Програмні результати навчання: ПРН 15.

Необхідні обов'язкові попередні та супутні модулі (пререквізіти і кореквізіти): вища математика, фізика.

Зміст навчального модуля: Засади теорії електромагнітного поля. Електростатика та магнітне поле постійного струму. Основні рівняння електродинаміки. Система рівнянь Максвелла. Характеристики та особливості поширення електромагнітного поля у різних середовищах.

Види навчальних занять: лекції, практичні заняття, консультації.

Форми навчання: денна.

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, дослідний пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, із застосуванням технічних засобів.

Методи контролю: усний, письмовий, практичний.

Форми підсумкового контролю:екзамен (семестр 5).

Засоби діагностики успішності навчання: питання для поточного, модульного, підсумкового контролю, завдання для самостійної роботи та практичних занять.

Мова навчання: українська.