Обов’язкова анотована дисципліна здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» освітньо-професійної програми
ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИЧНИЙ МЕНЕДЖМЕНТ
ОПИС МОДУЛЯ
Назва дисципліни: Електрична система станцій та підстанцій
Тип модуля: обов’язковий.
Семестри: 7,8.
Обсяг модуля: загальна кількість годин - 180; кількість кредитів ЄКТС – 6.
Результати навчання:
знати: фізичні та технологічні основи виробництва електроенергії на електростанціях; структуру, конструкції та принципи дії основного та допоміжного електроенергетичного обладнання;
вміти: оптимально вибирати різні схеми електричних з’єднань електричних станцій та підстанцій; оптимально вибирати на основі техніко-економічних розрахунків параметри електрообладнання електростанцій і підстанцій та інших електроустановок;
здатен продемонструвати: знання в галузі електричної частини електричних станцій та підстанцій для вибору елементів електричної частини станції та виконання розрахунків при проектуванні електричної частини електростанцій і підстанцій.
Програмні результати навчання: ПРН-17.
Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): вища математика, фізика, теоретичні основи електротехніки, електричні системи та мережі.
Зміст навчального модуля: Основні відомості про електричні станції. Загальна характеристика електроенергетичної системи та електричної станції. Основне обладнання електричних станцій та підстанцій. Короткі замикання в електроустановках. Електрична дуга. Апаратура розподільчих пристроїв. Апарати напругою до 1000 В. Високовольтні вимикачі. Апарати розподільчих пристроїв високої напруги. Вимірювальні трансформатори. Схеми електричних з’єднань електричних станцій і підстанцій. Власні потреби електричних станцій і підстанцій. Акумуляторні батареї на електричних станціях і підстанціях. Пристрої оперативного струму на електричних станціях і підстанціях. Конструктивне виконання розподільчих пристроїв. Вибір апаратури і струмоведучих частин електроустановок. Заземлюючі пристрої на електричних станціях і підстанціях. Вимірювання, управління, контроль, сигналізація і блокування на електричних станціях і підстанціях.
Види навчальних занять: лекція, лабораторне, консультація.
Форми навчання: денна.
Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, метод проблемного викладання.
Методи контролю: усний, письмовий, тестовий.
Форми підсумкового контролю: залік (семестр 7), екзамен (семестр 8).
Засоби діагностики успішності навчання: питання для модульного та підсумкового контролю, тести.
Мова навчання: українська.