КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

Обов’язкова анотована дисципліна здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» освітньо-професійної програми

ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИЧНИЙ МЕНЕДЖМЕНТ

ОПИС МОДУЛЯ

Назва дисципліни: Фізика.

Тип модуля: обов’язковий.

Семестри: 1, 2.

Обсяг модуля: загальна кількість годин - 360; кількість кредитів ЄКТС – 12.

Результати навчання:

знати: принципи створення моделей фізичних об’єктів, користуючись принципом відокремлення основних властивостей від другорядних; основи теорій класичної та сучасної фізики, їх взаємозв’язок; основні фізичні принципи та фундаментальні поняття; можливості використання фізичних принципів та ефектів у різних галузях прикладних наук та техніки; правила проведення експериментальних досліджень та методики обробки результатів вимірювання; основні прийоми роботи з різноманітним лабораторним обладнанням; сучасний стан фізичної науки на академічному рівні та основні напрямки її розвитку;

вміти: абстрагуватися від зовнішніх чинників для аналізу фізичних та інших природних явищ; застосовувати базові знання фундаментальних наук при вивченні загально-професійних дисциплін; поглиблювати набуті та здобувати нові фахові знання відповідно до новітніх етапів розвитку передових технологій та методів організації технологічних процесів; підвищувати точність результатів вимірювань за допомогою удосконалення методики вимірювань або використання більш чутливого сучасного обладнання;

володіти: створення моделей процесів та явищ на прикладі фізичних моделей; аналізу будь-якої наукової задачі з розкладанням її на елементарні складові; застосування фізики у контексті технічного прогресу суспільства та розумінням значення фізики для спеціальності; використання знань по електромагнітному полю, квантової фізики та фізики твердого тіла; роботи з різноманітним обладнанням з перспективою подальшого самостійного вибору необхідного обладнання для дослідження певного фізичного явища; використання набутого паралельно математичного інструментарію для опису фізичних явищ на необхідному теоретичному науковому рівні;

здатен продемонструвати: можливість проводити прості експерименти, з подальшим ускладненням лабораторного устаткування для комплексного дослідження матеріалів та явищ; готовність використовувати фізичні знання під час вивчення інших технічних та спеціальних дисциплін.

Програмні результати навчання: ПРН 3, ПРН 11.

Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): вища математика, інженерна та комп'ютерна графіка.

Зміст навчального модуля: Механіка: кінематика, динаміка та закони збереження в механіці, механічні коливання та хвилі. Основи спеціальної та загальної теорії відносності. Ідеальний газ. Статистичні розподіли. Реальний газ. Фазові рівноваги. Термодинаміка. Статичне електричне поле. Електродинаміка. Магнетизм. Хвильова оптика. Основні принципи квантової оптики. Квантова теорія атомів. Теорія твердого тіла. Ядерна фізика.

Види навчальних занять: лекція, практичне, лабораторне, консультація.

Форми навчання:  денна.

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, дослідницький.

Методи контролю: усний (усне опитування), письмовий (індивідуальні завдання, задачі, звіти по лабораторних роботах), тестовий, лабораторний.

Форми підсумкового контролю: залік (семестр 1), екзамен (семестр 2).

Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, перелік питань для модульного, підсумкового контролю та захисту лабораторних робіт, комплекти тестових завдань для захисту лабораторних робіт, до модульного та підсумкового контролю.

Мова навчання: українська.