Номер проєкту: 101127252
Назва проєкту: Просування європейських навичок та підходів до сталої біоекономіки в умовах сучасних викликів в Україні
Акронім проєкту: PESAB
Конкурс: ERASMUS-JMO-2023-HEI-TCH-RSCH
Тема: ERASMUS-JMO-2023-MODULE
Тривалість проєкту: 36 місяців (01.10.2023 – 30.09.2026).
Резюме проєкту. Модуль Жана Моне «Просування європейських навичок та підходів до сталої біоекономіки в умовах сучасних викликів в Україні» (PESAB) базується на успішній реалізації міжнародних наукових та освітніх грантів і проєктів Київського національного університету технологій та дизайну, а також через започатковану міждисциплінарну програму бакалаврів з біоекономіки. Головною метою PESAB є популяризація знань про ЄС для розвитку сталої біоекономіки в Україні відповідно до стратегії ЄС щодо біоекономіки. Проєкт передбачає створення модуля, який забезпечує отримання студентами ступенів бакалавра та магістра додаткових навичок зі сталої біоекономіки. В рамках модуля ми пропонуємо три курси: 1) Використання біомаси в ЄС та Україні; 2) Біоекономіка та торгівля в контексті міжнародних відносин між Україною та ЄС; 3) Стратегії сталої біоекономіки Європейського Союзу. Поширення кращих практик ЄС у сфері сталої біоекономіки здійснюватиметься шляхом запровадження нових курсів для студентів, тренінгів для викладачів, конференцій, воркшопів, круглих столів, науково-практичних семінарів. Це дозволить розвивати міждисциплінарні навички серед студентів, учнів, викладачів та громадськості, використовуючи позитивний досвід ЄС для забезпечення впровадження виробництва біоенергетики та подолання продовольчої кризи в умовах гострих викликів для України.
Врахування воєнних викликів, викладання та поширення європейських знань зі сталої біоекономіки та їх популяризація серед викладачів, науковців, молодих дослідників, студентів, учнів та представників бізнесу, громадських організацій й місцевої влади сприятиме формуванню майбутніх компетентних кадрів, здатних відновити країну в майбутньому післявоєнному періоді та розбудувати виробництво, торгівлю, науку та дослідження в європейському просторі.
Ключові слова:
- Економічні дослідження ЄС
- Міждисциплінарні дослідження ЄС
- Вища освіта
- Європейські навички та підходи, стала біоекономіка, біоекономіка.
Мета проєкту:
популяризація знань Європейського Союзу для розвитку сталої біоекономіки в Україні.
Завдання проєкту:
1. Сприяння розвитку сталої біоекономіки в Україні відповідно до європейських принципів і цінностей в умовах війни та післявоєнного відновлення.
2. Розробка навчально-методичне забезпечення модуля зі сталої біоекономіки на основі цифрового контенту.
3. Проведення тренінгів для викладачів щодо методики викладання сталої біоекономіки як інструменту поширення європейських знань серед українських університетів та коледжів.
4. Науково-дослідна діяльність у сфері сталої біоекономіки та її впровадження в освітній процес.
5. Розвиток співпраці між університетами, підприємствами та місцевою владою для просування ініціатив щодо використання біологічних ресурсів, процесів і систем для надання продуктів і послуг у всіх секторах економіки.
6. Поширення знань про ЄС та відносини ЄС-Україна у сфері біоекономіки серед широкої української громадськості.
7. Залучення молоді та досвідчених спеціалістів для навчання та дослідження європейського досвіду у сфері зеленого зростання та відбудови економіки України у повоєнний період.
Проєкт включає:
1. Викладання трьох модулів:
1) Стратегія сталої біоекономіки Європейського Союзу;
2) Використання біомаси в ЄС та Україні;
3) Біоекономіка та торгівля в контексті міжнародних відносин між Україною та ЄС.
2. Проведення короткострокових змішаних офлайн та онлайн курсів для учнів та студентів.
3. Проведення сертифікованого тренінгу для викладачів з методики викладання сталої біоекономіки як інструменту поширення європейських знань серед українських університетів.
4. Організація наукових конференцій, круглих столів, воркшопів, науково-практичних семінарів.
5. Дослідження у сфері сталої біоекономіки на основі міждисциплінарного підходу.