Відбулося громадське обговорення роботи «Ресурсоощадні технології виробництва текстилю, одягу та взуття» представленої Київським національним університетом технологій та дизайну на здобуття Державної премії України в галузі науки і техніки у 2017 році

За рішенням спеціалізованої секції Комітету з Державних премій України (лист Комітету №01-17/408 від 13.07.2017р.)   та у відповідності до Положення про Державні премії України в галузі науки і техніки та вимог Закону України «Про наукову і науково-технічну експертизу»,  робота «Ресурсоощадні технології  виробництва текстилю, одягу та взуття», яка представлена Київським національним університетом технологій та дизайну на здобуття Державної премії України  в галузі науки і техніки у 2017 році обговорювалась на засіданні Вченої ради Хмельницького національного університету.

За результатами громадського обговорення Вчена рада вирішила, що робота «Ресурсоощадні технології  виробництва текстилю, одягу та взуття»  є унікальною за своєю суттю, відповідає сучасному рівню наукових і технічних знань, тенденціям науко-технічного прогресу, створює умови для зростання науково-технічного потенціалу галузі з урахуванням світових тенденцій і відповідає вимогам, які висуваються до робіт, поданих на здобуття Державної премії України в галузі науки і техніки.

Вагомий науковий та практичний доробок одержаний  співробітниками 7 наукових шкіл за 5 науковими напрямами  за  більш ніж  30 років полягає у розробці теоретичних основ, методів та засобів підвищення надійності технологічних комплексів виробництв текстилю, одягу і взуття.

Тканини, одяг, взуття,  інші предмети широкого вжитку, що виготовляються з текстилю і шкіри  становить дуже велику групу товарів,  обсяг яких є найбільшим серед виробництв для щоденного використання людиною, і  без яких уже неможливо уявити її існування в сучасному житті. Цей виробничий високотехнологічний комплекс  включає майже 20 підгалузей і тісно пов'язаний з сільським господарством,  машинобудуванням та хімічною промисловістю.

Робота спрямована на реалізацію пріоритетних  напрямів розвитку науки і техніки в Україні, а саме на  розроблення новітніх екологічно орієнтованих, ресурсоощадних і енергоефективних технологій з виробництва текстилю, одягу та взуття для підвищення конкурентоспроможності товарів швейно-трикотажної, текстильно-галантерейної  і взуттєвої галузей, що дало змогу забезпечити випуск широкого асортименту продукції спеціального промислового та військового призначення.

Сформовано базові концептуальні засади, які полягають у застосуванні системного підходу до вирішення проблеми  створення нових ресурсоощадних, енергоефективних технологій, які дозволили підвищити надійність роботи текстильного, швейного та взуттєвого виробничих комплексів України з випуску матеріалів та виробів з новими властивостями з вітчизняної сировини.

Науково-технічні, соціально-економічні і екологічні наслідки впровадження результатів роботи, без сумніву, вносять значний вклад у виробничий потенціал галузі.

За результатами відкритого голосування Вчена рада Хмельницького національного університету одностайно підтримала роботу «Ресурсоощадні технології  виробництва текстилю, одягу та взуття» та її  авторів Щербаня Володимира Юрійовича, Піпу Бориса Федоровича, Чабана Віталія Васильовича, Щербаня Юрія Юрійовича, Каплуна Віктора Володимировича, Здоренка Валерія Георгійовича, Червонюка Олега Казимировича,Чубукову Ольгу Юріївну на здобуття Державної премії України в галузі науки і техніки у 2017 році.

15.09.2017