КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

Екіпірування бійця – завдання надважливе!

Події в зоні АТО засвідчили, що, м’яко кажучи, у Збройних Силах не все гаразд з бойовим екіпіруванням військовослужбовців. Проблему намагаються розв’язати відповідні служби Міністерства оборони, волонтери і, як не прикро, за власні кошти військовослужбовці, які несуть службу на передовій. Часто перевагу віддають, зокрема, зарубіжному одягу і взуттю. Мовляв, українська продукція поступається якістю. 

Не завжди та не в усьому — таким був висновок учасників науково-практичної конференції «Захист та безпека». Обговорювали вони актуальні проблеми створення та розроблення базового комплекту бойового екіпірування військовослужбовців. Зустріч тривала в Київському національному університеті технологій та дизайну, який разом з воєнно-науковим управлінням Генерального штабу Збройних Сил та столичним і інвестиційно-технологічним кластером легкої промисловості ініціював цей захід. Передувала йому розгорнута в університеті виставка продукції українських виробників

Що не експозиція — військові у захваті. І запитання: «Чому цих виробів не бачимо у військах?». «Міністерство оборони не замовляє», — одночасно відповідали виробники.

Водночас представник кластера легкої промисловості Геннадій Космина констатує, що лише торік для Англії продав 400 тисяч пар «берців»...

— Ми теж експортуємо продукцію до Америки, Канади, Японії, — додає представник підприємства «Спеціальні напрацювання» Віктор Бурмей. — Оскільки вона значно якісніша за ту, що закуповує Міністерство оборони для військовослужбовців, на сім мільйонів гривень закупили одягу і взуття волонтери для вояків...

Щоб не було такого різнобою, два роки тому Міністерство оборони поставило завдання розробити концепцію базового комплекту бойового екіпірування військовослужбовця. Робота наближається до логічного завершення. Великий внесок у розв’язання проблем зробили Київський національний університет технологій та дизайну, столичний кластер легкої промисловості і підприємці-ентузіасти, які за власною ініціативою розробляють і виготовляють якісну продукцію.

Як усе об’єднати, перевірити, узгодити? Проблем багато. Потрібен центр, який ними опікуватиметься. За ініціативою підполковника Ігоря Сили представники всіх родів військ запропонували сформувати за участю Київського національного університету технологій та дизайну профільну робочу групу для створення базового комплекту бойового екіпірування військовослужбовця Збройних Сил України.

— В умовах війни, яка триває на Донбасі, — сказав проректор КНУТД Віктор Каплун, — науковці університету орієнтовані на потреби підвищення обороноздатності, а Київський національний університет технологій та дизайну — базовий виш у легкій промисловості. Маємо унікальні напрацювання, які вже використовують у виробництві. Володіємо передовими технологіями та сучасною дослідницькою базою для перевірки якості продукції. Важливо й інше: КНУТД — засновник і учасник кластера легкої промисловості у місті Києві. Тож є всі можливості для втілення інноваційних ідей і подальшої розбудови армії.  

Посилання на джерело: http://www.golos.com.ua/article/297136

21.12.2017