КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

Міжнародний семінар із запровадження спільних програм вищої освіти в Україні

Разом до спільної мети

В Київському національному університеті технологій та дизайну пройшов Міжнародний семінар із запровадження спільних програм вищої освіти в Україні. Організаторами заходу виступили Міністерство освіти і науки України, Інститут вищої освіти НАПН України, Британська Рада в Україні, Національний Еразмус+ офіс в Україні, Advance HE (Велика Британія), Консалтингова компанія «Cormack Consultancy Group» (Велика Британія), Посольство Литовської Республіки в Україні.

З кожним роком КНУТД набуває все більшого авторитету в Європі. Основа цього - якісна науково-впроваджувальна і педагогічна діяльність. Не випадково університет міжнародні експерти назвали 71-м в ТОП-100 кращих дизайнерських шкіл світу. Торік КНУТД прийняли до Великої хартії університетів.  

КНУТД не лише впроваджує у практику найкращі світові досягнення, але й напрацьовує освітні продукти, які впроваджують на всіх континентах.

Як краще поєднати набутий в КНУТД та інших країнах досвід для поліпшення якості освітнього процесу? Про це йшлося на Міжнародному семінарі із запровадження спільних програм вищої освіти в Україні, що проходив 6-7 лютого 2019 р. в КНУТД.  Його мета: сприяти партнерству між університетами України, Великої Британії та Литви через запровадження спільних програм та спільних процесів з розвитку університетського потенціалу.

Вітаючи учасників зустрічі, ректор КНУТД академік НАПН України Іван Грищенко висловив зацікавленість у розвитку співпраці між університетами різних країн, за його словами, спільні проекти сприятимуть підвищенню якості освіти. А це - шлях до здійснення прагнень молоді.

Заступник міністра освіти і науки України Юрій Рашкевич Вважає, що ініціатива Британської Ради щодо впровадження спільних програм сприятиме зміцненню бази для подальшого розвитку української освіти. Тим більше, що певний досвід плідної співпраці Україна має. Зокрема, третина вітчизняних університетів уже здійснює програми подвійних дипломів. Проте, здебільшого, в них беруть участь українські студенти. Важливо залучати більше зарубіжної молоді.

Зауважимо, що для цього у нас є всі можливості. Студенти, які навчались за кордоном, свідчать, що в рідному університеті дають глибші знання. Нажаль, реалізувати свій потенціал випускнику легше за кордоном.

Члени Британської Ради теж звернули увагу на високу якість освіти в КНУТД, залучивши університет до програм, які здійснюють. При цьому Британська Рада пропонуватиме Україні нові програми для поглиблення, зокрема, стосунків між Університетами.

Посол Литви в Україні Марюс Януконіс назвав освіту одним з найважливіших напрямів співпраці двох держав. Він підкреслив, що вперше три країни об’єднують зусилля для підвищення якості освіти.

Організатори семінару назвали його учасників амбітними лідерами, які хочуть забезпечити підвищення якості освіти. Всі спікери підтвердили це, розповідаючи про досягнення і висловлюючи сподівання, що налагодження тісних зв’язків освітян трьох держав відкриває нові горизонти творчого процесу. При цьому відчувалось головне: учасники семінару готові більше і краще не лише самі працювати, але й вести за собою колег.

 

 

  

 

 

 

 

 

07.02.2019