Здається, у нас його знають усі – але по-справжньому досі мало хто. Себе він називав “Вар-Савою”, “сином спокою”. Спокою позірного й душевної гармонії, але полум’яна й тверда натура. Гармонійно розвинута індивідуальність: поезія, музика, спів, філософія, педагогіка – усе в найкращих українських та європейських освітніх традиціях з’єдналося в ньому. За способом життя — чернець без ряси, мандрівник, самітник. За способом мислення — філософ, богослов, містик, єретик. За способом діяння — учитель, письменник, проповідник, «мандрівний університет».
Доброю традицією стало відзначення в Київському національному університеті технологій та дизайну Сковородинських навчань «Пізнай себе».
За ініціативою кафедри філософії, політології та українознавства в університеті було проведено виставку творчих студентських робіт, присвячену постаті Г. Сковороди та фотовиставку «Кожному мила своя сторона»
В урочистому відкритті виставки взяли участь проректор з науково-педагогічної та міжнародної діяльності Чабан В.В., директор Навчально-наукового інституту сучасних технологій навчання Власюк Т.М., радник ректора Головко Д.Б., колектив кафедри філософії, політології та українознавства, студенти-першокурсники та запрошені гості.
Активну участь у театралізованій виставі, присвяченій відкриттю виставки взяли студенти: Вернигор А., Купчик О., Майорова Д., Діхтярук Є., Коваленко М., Гетьман В., Соловйова В., Андрущенко А., Бондаренко К., Ярмоленко А., Драгіїва А.
В рамках Сковородинських навчань було проведено науковий семінар «Феноменальна спадщина українського мислителя, культурно-освітнього подвижника Григорія Савовича Сковороди» та конкурс поетичних читань віршів та байок Григорія Сковороди.
Ти питаєш: якщо щастя життя в кожному з нас,
То чому досягає його так мало людей?
О, це тому, що їм важко керувати душею,
І тому що не навчилися приборкувати пориви.
Звивистими стежками, горбами і через глибокі рови
Мчить недосвідчений вершник, якщо він погано
править конем.
Морем і сушею, крізь стріли і вогонь мчить той,
Хто нерозумну душу не скеровує розумом.
Отже, що ж залишається? Читати блаженні книги,
Не досить ховати це в собі, необхідно відобразити його.
Тепер ти новобранець: вправляючись вчинками,
з часом станеш воїном.
(Г. Сковорода «Ти питаєш: якщо щастя життя в кожному з нас»)
25.10.2019