Відбулась V Міжнародна конференція «Діалог культур у Європейському освітньому просторі»

12 травня 2020 року в Київському національному університеті технологій та дизайну в рамках заходів до 90‑річчя від дня заснування КНУТД та святкування Дня Європи і Дня науки в Україні пройшла V Міжнародна конференція «Діалог культур у Європейському освітньому просторі», яка покликана поширювати досвід щодо підвищення якості підготовки іноземних студентів у ЗВО України, покращувати їх адаптацію у мовному середовищі, створювати умови для науково-дослідної роботи та публічних виступів.

Конференцію було проведено за ініціативи кафедри іноземних мов Навчально-науковий інституту інтернаціоналізації вищої освіти та науки за підтримки і сприяння British Council у рамках проекту Creative Spark, «Емігрантського радіо» з Києва, Азербайджанського культурного центру ім. М. Магомаєва і Спілки письменників Азербайджану.

Співорганізаторами конференції виступили: Донецький національний університет ім. Василя Стуса (м. Вінниця), Таврійський національний університет ім. В. І. Вернадського, Київський національний лінгвістичний університет, Криворізький національний університет, Швейцарська школа бізнесу в Монтрі (Швейцарія), Азербайджанський державний педагогічний університет, Україно-американська асоціація працівників вищої школа (США), Академічне співтовариство Міхала Балудянського (Словаччина), Мовний центр Стамбульського університету, компанія European Education in Ukraine, Спілка азербайджанської молоді в Україні.

Учасники конференції щиро подякували адміністрації Київського університету технологій та дизайну, співорганізаторам, гостям, іноземним студентам, їхнім науковим керівникам і наголосили на привабливості університету в сегментах вітчизняного й міжнародного співробітництва та на його усталеній традиції щодо залучення іноземної молоді до наукової активності.

Ректор Таврійського національного університету ім. В. І. Вернадського, д.філол.н., професор Казарін В. П., ректор Криворізького національного університету, академік АГН України, д.т.н., професор Ступнік М. І., декан факультету філології Азербайджанського державного педагогічного університету, д.філол.н., професор Хусейнова М., директор Мовного центру Стамбульського університету, PhD, доцент Илмаз Мехмет Я., голова Азербайджанського культурного центру ім. М. Магомаєва, народний артист України, Посол миру Аббасов Г. Г. о., член Ради волонтерів Міністерства оборони України, к.і.н. Процев’ят Т. І., засновник компанії «Європейська освіта в Україні», партнер Швейцарської школи бізнесу в Монтрі, головний редактор програми «Діалоги про освіту» на «Емігрантському радіо» Нурієв Е. П. о., член Спілки письменників Азербайджану Тюркоглу І., віце-президент Україно-американської асоціації працівників вищої школи, директор міжнародних програм Долиняк-Сайтз О. відмітили актуальність заходу, його високий рівень, та зазначили, що сучасний стан освітнього процесу вимагає запроваджувати інновації та механізми розвитку науки саме у середовищі студентів і молодих вчених, а в умовах всесвітньої глобалізації знання іноземних мов стають особливо актуальними.

Для участі в конференції надали тези доповідей понад 80 представників професорсько-викладацького складу, молодих вчених, аспірантів і студентів не лише з КНУТД і з університетів-співорганізаторів, але й з провідних ЗВО України та США, Грузії, Туркменістану, Азербайджану, Ірану, Узбекистану, Еквадору, КНР, Південної Кореї, Нігерії, Іраку, Алжиру, Туреччини та інших країн, а також фірм-партнерів. Кращі доповіді будуть опубліковані у збірці матеріалів конференції.

Автори тез доповідей підняли питання культурних та освітянських традицій, що притаманні України та іншим країнам світу, розвитку сучасних ЗВО, традицій та перспектив навчання іноземних студентів в Україні, аспекти вивчення іноземних мов як чинник зростання професійно-освітніх можливостей громадян інших країн, котрі здобувають вищу освіту в Україні.

У тезах були висловлені сподівання щодо продовження спілкування на тему включення іноземних студентів у мовне середовище сучасної України у контексті процесів трансформації та глобалізації, а народний артист України Гурбан Аббасов надіслав усім учасникам запрошення долучитися до онлайн-концерту Азербайджанського культурного центру ім. М. Магомаєва 17 травня 2020 року.