КАФЕДРА ХУДОЖНЬОГО МОДЕЛЮВАННЯ КОСТЮМА ФАКУЛЬТЕТУ ДИЗАЙНУ В ЦЕЙ ЮВІЛЕЙНИЙ РІК ПРИСВЯЧУЄ СВОЇ ТВОРЧІ ТА НАУКОВІ ЗДОБУТКИ 90-РІЧЧЮ З ДНЯ ЗАСНУВАННЯ УНІВЕРСИТЕТУ

Узагальнена інформація, щодо підсумків наукової та науково-технічної діяльності кафедри ХМК за 2020 рік

Кафедрою ХМК за 2020 рік виконано науково-дослідницьку роботу за темами:

Культурологія та естетика дизайну в проектуванні костюма у контексті полікультурної інтеграції (науковий керівник напряму: доктор мистецтв. Кротова Т.Ф., відповідальний  виконавець доц. Пашковська Т.А.)

Дослідження тектонічної структури та художньо-композиційних характеристик костюма в розробці перспективних колекцій одягу (науковий керівник напряму: к.т.н., проф. Ніколаєва Т.В., відповідальний  виконавець доц. Гайова І.Л.)

Теоретичні та практичні основи естетичного формоутворення одягу різного призначення (науковий керівник: д. мист., проф. Колосніченко О.В., відповідальний виконавець: ст.викл. Михайлюк О.Ю.)

Система моди як інтегрована сфера дизайн-діяльності (науковий керівник: д. мист., проф. Чупріна Н.В., відповідальний виконавець: доцент Кудрявцева Н.І.)

У виконанні наукових тем приймали участь всі викладачі кафедри ХМК: (4- професори, 10-доцентів, 1-ст. викладачів, 1- асистент, 2 – аспіранти). На кафедрі ХМК працюють 3- доктора мистецтвознавства, 4 – професора,  3- кандидати технічних наук, 1- кандидат мистецтвознавства, 14 – викладачів є членами творчої Спілки дизайнерів України.

За результатами виконання наукових тем опубліковано:

- 21 стаття в наукових фахових виданнях

- 4 статті у виданнях міжнародних науко-метричних баз

- 29 тез доповідей (в т.ч. тез у співавторстві із студентами)

- 23 науково-методичних видання

- 280 експонатів представлено на міжнародних та всеукраїнських виставках

КАФЕДРОЮ ХМК ДО ВІДЗНАЧЕННЯ 90-РІЧНОГО ЮВІЛЕЮ УНІВЕРСИТЕТУ БУЛО ПІДГОТОВЛЕНО

МОНОГРАФІЇ (ОДНА ВИДАНА ЗА КОРДОНОМ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ). 2 НАВЧАЛЬНИХ ПОСІБНИКИ,

15 НАЙМЕНУВАНЬ МЕТОДИЧНИХ ВИДАНЬ.

В ЮВІЛЕЙНОМУ РОЦІ ПО КАФЕДРІ ХМК ПРАЦЮВАЛИ 8 НАУКОВИХ ГУРТКІВ, В РОБОТІ ЯКИХ ПРИЙНЯЛИ УЧАСТЬ БІЛЬШЕ 60 СТУДЕНТІВ

В ЮВІЛЕЙНОМУ РОЦІ КАФЕДРА ХМК ПРОВЕЛА 18 ВИСТАВОК ТВОРЧІХ РОБІТ СТУДЕНТІВ КНУТД

В МУЗЕЇ КОСТЮМА КНУТД БУЛО ПРОВЕДЕНО 8 ТЕМАТИЧНИХ ВИСТАВОК

ВИСТАВКИ ПРОВЕДЕНО ТАКОЖ В МУЗЕЯХ І.ГОНЧАРА, СХІДНОГО ТА ЗАХІДНОГО МИСТЕЦТВА, МУЗЕЇ ВІКТОРІЇ ТА ІНШИХ.

КАФЕДРОЮ ХМК ПРОВЕДЕНО КОНКУРСИ ТВОРЧІХ РОЗРОБОК КОЛЕКЦІЙ МОЛОДИХ ДИЗАЙНЕРІВ СТИЛІСТІВ:

МІЖНАРОДНИЙ КОНКУРС «ПЕЧЕРСЬКІ АШТАНИ» ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС «СУЗІР’Я КАШТАН»

СТУДЕНТКА КОСТОЧКА А. ОТРИМАЛА В 2020 РОЦІ ГРАН-ПРІ КОНКУРСУ «ПЕЧЕРСЬКІ КАШТАНИ» ТА СТАЛА ПРИЗЕРОМ МІЖНАРОДНОГО КОНКУРСУ «FRANKFURT STYLE AWARD» В НІМЕЧЧИНІ.

ДО ВІДЗНАЧЕННЯ 90-РІЧЧЯ ЮВІЛЕЮ КНУТД ВИКЛАДАЧІ ТА СТУДЕНТИ КАФЕДРИ ХМК БУЛИ ВІДЗНАЧЕНІ ПОЧЕСНИМИ НАГОРОДАМИ:

ПРОФЕСОР КАФЕДРИ, ДОКТОР МИСТЕЦТВОЗНАВСТВА КОЛОСНІЧЕНКО О.В. ВІДЗНАЧЕНА ДИПЛОМОМ ЛАУРЕАТА ПРЕМІЇ ІМ.ПЛАТОНА БІЛЕЦЬКОГО В ГАЛУЗІ МИСТЕЦТВОЗНАВСТВА.

ВИКЛАДАЧ КАФЕДРИ ШАФРАНСЬКА Т.В. СТАЛА ЛАУРЕАТОМ МІЖНАРОДНОЇ ПРЕМІЇ ІМ.ВОЛОДИМИРА ВІННИЧЕНКА В ГАЛУЗІ ЛІТЕРАТУРИ ТА МИСТЕЦТВА «ЗА ТВОРЧІ ДОСЯГНЕННЯ ТА БЛАГОДІЙНИЦЬКУ ДІЯЛЬНІСТЬ».

27.12.2020