Відбулось розширене засідання Антикризової ради громадських організацій України та Правління УСПП «Пріоритети відновлення економіки у 2021 році в умовах подолання наслідків пандемії COVID-19 та на посткарантинний період».
Відкрив засідання та був модератором – президент УСПП Анатолій Кінах. Серед учасників – президент Асоціації міжнародних автоперевізників Леонід Костюченко, заступник гендиректора "Нібулон" Михайло Різак, керівництво Експортно-кредитного агентства, компанії «Ernst & Young», представники низки промислових підприємств і ділових організацій, Офісу президента, уряду і парламенту. Також, як член Антикризової ради, на засідання був запрошений Анатолій Козленко – директор Центру управління енергоефективністю університету.
Президент УСПП у своєму виступі наголосив, що основною проблемою залишається несистемність дій влади в економічній політиці, відсутність комплексних стратегій та програм. Наразі вони підмінюються ситуативними рішеннями, не забезпеченими ресурсами у державному бюджеті.
«Чи не вперше маємо проблеми не тільки в індустрії, але й в бюджетоутворюючих галузях, таких, як агропромисловий комплекс. Показник машинобудування – мінус 18,5% (у першому кварталі 2021 року – також зниження на 8,1%). Тим часом Україна нарощує імпорт цієї продукції – з Південної Кореї, США, країн Євросоюзу. Досі успішне сільське господарство також просіло, на внутрішній ринок тисне імпорт продукції тваринництва (обсяг зріс вдвічі) та молочки (обсяг зріс в 1,7 рази). Це показник системної економічної кризи. Потрібні скоординовані дії уряду, Верховної ради та самого бізнесу, експортерів», – підкреслив Анатолій Кінах.
Хаотичною він назвав і діяльність влади у сфері організації доступу реального сектору економіки до кредитних ресурсів. Попри наявність програми «Доступні кредити 5-7-9», підприємництво й надалі відчуває фінансовий голод. У той же час облікова ставка НБУ на початку 2021 року збільшувалася вже двічі: з 6 до 7,5%. Це здорожчує і комерційні позики. За підсумками минулого року загальний обсяг банківських кредитів в економіку зменшився на 23,5млрд грн.
УСПП пропонує підготувати Програму спільних дій Уряду та НБУ із забезпечення доступу вітчизняних виробників до ресурсів. Також тут виступають за створення системи гарантування заощаджень в небанківських фінансових установах на засадах державно-приватного партнерства.
Всі пропозиції сформульовані в комплексному документі "Платформа економічного патріотизму: невідкладні заходи 2021".
Важлива частина платформи присвячена питанням навчання, а саме запровадження механізму, який передбачатиме норму обов’язкової роботи за направленням для випускників ВНЗ, технікумів, коледжів, професійно-технічних училищ, які навчаються за державним замовленням. Удосконалення системи професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації, професійного навчання працівників та професійної орієнтації населення, розвитку наставництва. Підвищення ефективності інноваційної діяльності, впровадження у навчальні програми окремих курсів стосовно сучасної підприємницької та інноваційної діяльності, у тому числі і в секторі енергоефективності.
Її основою стали результати експертних обговорень, а також меморандуми про співробітництво, укладені з Укрзалізницею, Укроборонпромом, Національною академією педагогічних наук, Національною академією аграрних наук тощо.
В проєкті платформи для нас важливо виділити розділ енергозбереження в якому, враховуючи критичний стан роботи із впровадження заходів енергозбереження пропонується:
Ознайомившись з проєктом платформи ми можемо зробити висновок, що відновлення економіки частково залежить від збільшення кількості кваліфікованих спеціалістів та застосування новітніх технологій у секторі енергоефективності. Саме для цих цілей у нашому університеті був створений сучасний «Центр енергоефективності» де можна пройти навчання або підвищити кваліфікацію із застосуванням сучасного обладнання.
30.04.2021