ТИЖДЕНЬ ІНОЗЕМНИХ МОВ. ОСІНЬ 2021

11-20 жовтня 2021 року кафедрою філології та перекладу проведено Тиждень іноземних мов – Осінь 2021.

Студенти взяли участь в різноманітних заходах: конкурсах, тематичних заняттях, лінгвістичних іграх, вікторинах.

У конкурсі декламування віршів іноземною мовою (відповідальна – к.пед.н., доцент. Ірина Корнєєва) звучали не тільки вірші англійською мовою, а й пісня «Волинь моя» Степана Кривенького, перекладена німецькою мовою студенткою групи БАМПск-21 Кузнець Ларисою). У конкурсі призові місця отримали такі студенти:

І місце – Кузнець Лариса гр. БАМПск-21 (факультет культурних і креативних індустрій)

ІІ місце – Ченчик Софія гр. БШМК-20 (факультет дизайну)

ІІІ місце – Капітула Анна гр. БАМ-21 (інститут права та сучасних технологій)

У конкурсі художнього перекладу поетичних творів ХХ-ХХІ ст. (відповідальна – ст. викл. Вікторія Тугаєнко) призові місця отримали такі студенти:

Англійська мова:

І місце – Лазарів Євгенія гр. БШМК-20 (факультет дизайну)

ІІ місце – Кажукало Яна гр. БШ-20 (факультет індустрії моди)

ІІІ місце – Бондаренко Олена гр. БДр1-21 (факультет дизайну)

Німецька мова:

І місце – Кузнець Лариса гр. БАМПск- 21 (факультет культурних і креативних індустрій)

ІІ місце – Буймістр Олександра гр. БДі2-20 (факультет дизайну)

Французька мова:

І місце – Мазуркевич Анастасія гр. БШ1-21(факультет індустрії моди)

ІІ місце – Науменко Анастасія гр. БДК2-20 (факультет дизайну)

Студенти 1,2 курсів взяли участь в країнознавчій вікторині (відповідальна – ст. викл. Світлана Краснюк). Призові місця отримали такі групи студентів:

І місце – гр. БДк1-21 (факультет дизайну);

гр. ББТ-20 (факультет хімічних та біофармацевтичних технологій)

ІІ місце – гр. БДр2-21 (факультет дизайну)

ІІІ місце – гр. БШ-21 (факультет індустрії моди).

Викладачами кафедри філології та перекладу також був організований конкурс Ілюстрацій до літературних творів (відповідальна – ст. викл. Антоніна Ткаленко). Згідно з результатами голосування призові місця отримали такі студенти:

І місце – Окрепка Христина гр. БДк2-18 (факультет дизайну)

ІІ місце – Політико Кристина гр. Бді4-19 (факультет дизайну)

ІІІ місце – Зіглін Анастасія гр. БДр1-20 (факультет дизайну),

Мороз Мар’я гр. БДр2-21 (факультет дизайну),

Шаблиста Олександра гр. БА-21 (факультет мехатроніки та комп’ютерних технологій)

Також були проведені тематичні заняття присвячені не тільки мовам, які вивчають наші студенти, а й іншим європейським мовам:

18 жовтня 2021 року у групі БВМ-1-21 в рамках Тижня іноземних мов доцентом кафедри філології та перекладу Яною Абсалямовою було проведено тематичний вечір, присвячений мові та культурі сусідньої європейської держави – Словаччини. Студенти виступали з презентаціями англійською мовою, у яких представили пізнавальні факти про мову, культуру, традиції, природу, історію країни, познайомилися з особливостями її архітектури готичного стилю, історичними пам’ятками: фортецями, замками, соборами. Особливо захопливою була доповідь про митця зі словацьким корінням – відомого американського художника, продюсера першої альтернативної групи, дизайнера, письменника, колекціонера, видавця журналів та кінорежисера Енді Уорхола та його творчу спадщину. Також студенти із задоволенням взяли участь у країнознавчій вікторині.

20.10.2021 доцент Ірина Бурлака провела тематичне заняття присвячене польській мові з гр. БФ-1-21.

В рамках Тижня іноземних мов секціями німецької та французької мов були проведені тематичні заняття: «Німецька мова: міфи, особливості, діалекти» та Вікторина «Що означають слова з різних діалектів» провела (відповідальна ст. викл. Тетяна Кетова); «Німецька мова в світі» (відповідальна – доц. Ольга Синявська); «Німецькі слова: довгі, красиві, унікальні, курйозні» та Вікторина «Слова-перли» (відповідальна –  ст. викл. Тетяна Кетова); «Чарівна французька мова» (відповідальна – доцент Ніна Шкура).