ПІДСУМКИ І МІЖНАРОДНОГО КОНКУРСУ СТУДЕНТСЬКИХ РОБІТ «DIGITAL FASHION»

Київський національний університет технологій та дизайну започаткував проведення Міжнародного конкурсу студентських робіт «Digital Fashion», який відбувся з 25 по 27 жовтня 2022 року. Подію було заплановано ще на весну поточного року. Але цю весну, як і літо, вкрала у нас російська агресія, яка вплинула на терміни проведення конкурсу. Незважаючи на складні обставини в нашій країні, Конкурс проведено!

Метою конкурсу є популяризація, стимулювання розвитку та реалізація творчого потенціалу молоді у сфері індустрії моди, які за допомогою сучасних цифрових технологій і комп’ютерних програм намагаються створити дизайн-проєкти колекцій виробів індустрії моди, візуалізувати об’єкти, відобразити їх форму, фактуру та естетику, висловити своє бачення сучасного і креативного просторового дизайну, продемонструвати свої знання та вміння на практиці.

У конкурсі взяли участь представники 12 країн світу як учасники конкурсу, так і як члени журі, а саме: України, Грузії, Албанії, Греції, Румунії, Угорщини, Болгарії, Бельгії, Італії, Індії, США та Чілі.

Висловлюємо безмежну подяку вельмишановним членам журі! Це справжні професіонали в сфері дизайну та fashion-індустрії! Крім фахівців з нашого університету членами журі були міжнародні та українські представники індустрії моди, зокрема:

Фабіо Регоза – генеральный директор СП РИФ-1, торгова марка INBLU, Італія

Марсель МrСан – професор, дизайнер взуття, акредитований виробник взуття, головний модератор міжнародного форуму взуттєвиків FootwearMakers Forum, США

Еврідікі Папахрісту – PhD, професор Кафедри креативного дизайну та одягу Міжнародного грецького університету IHU, Греція

Сезар Ідробо – керівник взуттєвого відділу,  Design & Creation фірми YEEZY, США

Татьяна Спахиу – професор Політехнічного університету Тірани, Албанія

Луїс Сепулведа – 3D-дизайнер, технічний керівник із взуття, Forus S.A., Чілі

Лела Кікнавелідзе – професор Державного університету Акакія Церетелі, Грузія

Златіна Казлачева – професор Тракійського університету, Болгарія

Едіт Цнак, заступник декана DLA, керівник Інституту дизайну продукції, доцент, президент Угорського товариства текстильних технологій та науки, Угорщина

Богдан  Саржи – професор кафедри дизайну та технології взуття Ясського технічного університету ім. Георге Асакі, Румунія

Рафаель Ленсан – дизайнер, засновник і  креативний директор модного бренду Adult-Antwerp, Бельгія

Анатолій Гопенко український модельєр взуття, засновник і директор дизайн-студії «Анго», Україна

Голда Виноградська – дизайнер, суспільний діяч, віцепрезидент Конфедерації дизайнерів та стилістів України, голова Національного галузевого партнерства у легкій промисловості Fashion Globus Ukraine

Конкурс відбувався за номінаціями «Костюм», «Взуття», «Аксесуари»: серія дизайн-ескізів колекції виробів виконаних у довільній техніці; розробка віртуальних моделей виробів з використанням комп’ютерних графічних засобів; композиційно-тематичний лист з однією головною візуалізованою моделлю, що демонструють дизайнерські рішення у одязі, взутті, аксесуарах, відображають технічну правильність, оригінальність і майстерність розробки моделей виробів, тенденції в моді та стилі життя.

Конкурс відбувся трьома етапами:

Перший етап  (25.10.2022) – учасники розробили ідеї нового дизайну та їх візуалізацію, роботи виконувалися конкурсантами на власних комп’ютерах, ноутбуках або планшетах у режимі реального часу онлайн.

Другий етап (26.10.2022) – учасники надіслали конкурсні роботи, а члени журі їх оцінювали.

Третій етап (27.10.2022) – журі підбило підсумки конкурсу та оголосило переможців.

Конкурс був масштабний у ньому взяли участь 46 конкурсантів у трьох номінаціях, які професійно справилися із завданням, розкривши свої таланти та власне бачення теми. Особливо приємно, що більшість членів журі дуже позитивно оцінила рівень конкурсних робіт.

І тепер найголовніше – ПЕРЕМОЖЦІ конкурсу «DIGITAL FASHION»:

Номінація «КОСТЮМ»:

Elena Sidiropolou

(International Hellenic University, Creative Design and Clothing, Греція)

Анна Шаміна

(Одеський технічний фаховий коледж ОНТУ, Україна);

Natalia Stoumbou

(International Hellenic University, Creative Design and Clothing, Греція);

Анастасія Семенко

(Чернівецький фаховий коледж технологій та дизайну, Україна).

Номінація «ВЗУТТЯ»:

Abdul Razzaque

(Footwear design and development institute, Індія);

Krishan Dev

(Footwear design and development institute, Індія);

Наталя Кузіна

(Одеський технічний фаховий коледж ОНТУ, Україна);

Elmir Bayramov

(Akaki Tsereteli State University, Грузія).

Номінація «АКСЕСУАРИ»:

Іван Пашков

(Київський національний університет технологій та дизайну, Україна);

Анна Храпко

(Київський національний університет технологій та дизайну, Україна);

Катерина Колесникова

(Одеський технічний фаховий коледж ОНТУ, Україна)

Окрім того, в усіх номінаціях було відзначено авторів, які запропонували «Найкращі конструктивно-технологічні рішення в контексті сталої моди»:

Номінація «КОСТЮМ»:

Тетяна Хемій-Храпко

(Київський національний університет технологій та дизайну, Україна),

Номінація «ВЗУТТЯ»:

Lazare Kalmakhelidze

(Akaki Tsereteli State University, Грузія).

Номінація «АКСЕСУАРИ»:

Анастасія Бунтовська

(Київський національний університет технологій та дизайну, Україна)

Відсьогодні ми почали творити сучасну моду разом, і плануємо і надалі розширювати міжнародну географію конкурсної спільноти!

Дякуємо всім учасникам, які долучилися та підтримали наш конкурс!

Дякуємо нашим іноземним партнерам і друзям, які взяли участь в оцінюванні конкурсних робіт!

Мирного неба і довгоочікуваної перемоги Україні!