ЗАСІДАННЯ НАУКОВИХ ГУРТКІВ КАФЕДРИ ПРИВАТНОГО ТА ПУБЛІЧНОГО ПРАВА

27 березня 2023 року відбулося засідання наукового гуртка «Актуальні проблеми публічного права» (керівники наукового гуртка Оніщик Ю.В., Олійник А.Ю., Коваленко І.А.), яке було присвячене обговоренню найбільш актуальних теоретичних і практичних проблем сучасного стану фінансового права України.

Здобувачі вищої освіти бакалаврського та магістерського рівнів представили цікаві та змістовні доповіді з концептуальних засад розвитку норм та правових інститутів фінансового права, проблем та перспектив розвитку бюджетного та податкового законодавства, ринку фінансових послуг як предмета фінансово-правового регулювання, сучасних тенденцій розвитку митної політики України.

За результатами засідання наукового гуртка було рекомендовано для участі у Всеукраїнській науково-практичній студентській конференції «Актуальні питання фінансового права» (31 березня 2023 року, Державний податковий університет, м. Ірпінь) наступні доповіді: Анастасія Піка «Значення та роль бюджету для функціонування держави», Анна Вакеріна «Новації у сфері правового регулювання оподаткування доходів надавачів платіжних послуг», Валерія Іленок «Проблеми правового регулювання адміністрування податків», Анна Величко «Сучасні тенденції розвитку митної політики України», Наталія Барбара «Фінансове право: тенденції та перспективи розвитку», Олександр Матюшкін «Ринок фінансових послуг як предмет фінансово-правового регулювання».

30 березня 2023 року відбулося засідання наукового гуртка «Актуальні питання приватного права» (керівник наукового гуртка Коваль О.М.). Тема: «Новітні об'єкти інтелектуальної власності».

Здобувачі вищої освіти бакалаврського та магістерського рівнів у формі доповідей окреслили нові зміни Закону України «Про авторське право і суміжні права» та провели порівняльний аналіз нових норм. Було приділено увагу питанню чому фотографія перестала бути об'єктом інтелектуальної власності. Розглянуто нюанси існування сирітських творів, спосіб їх виявлення та особливості використання.

Особливу увагу учасники засідання приділили питанням існуванню неоригінальних об'єктів та перспективам захисту об'єктів створених штучним інтелектом. Було розглянуто феномен нейромережі та у формі обговорення встановлено чи це потенційний творець, чи кероване людиною програмне забезпечення. У дискусійному форматі члени наукового гуртка обговорили «sui generis» та інші перспективні новели інтелектуальної власності. Було піднято питання існування міжнародної судової практика захисту об'єктів створених нейромережею.

31 березня 2023 року відбулося засідання наукового гуртка «Discussion» (керівник наукового гуртка Фастовець Н.В.). Тема: «Актуальні проблеми сучасної політики».

Учасниками засідання було розглянуто тенденцій розвитку сучасної світової політики та особливості функціонування системи міжнародних відносин, проаналізовано сучасні тенденції, які панують у комунікаціях публічної влади із суспільством. Висвітлено рівень впливу засобів масової комунікації на стан політичної культури та моделі поведінки політичних акторів. У дискусійному форматі члени наукового гуртка обговорили зміст та спрямованість таких нових форм активності медійних заходів як: флешмоб, фандрайзинг, слактивізм, кліктивізм.