VІII Всеукраїнська науково-практична конференція «ІННОВАЦІЙНІ ТЕНДЕНЦІЇ ПІДГОТОВКИ ФАХІВЦІВ В УМОВАХ ПОЛІКУЛЬТУРНОГО ТА МУЛЬТИЛІНГВАЛЬНОГО ГЛОБАЛІЗОВАНОГО СВІТУ»

11 квітня 2023 року в Київському національному університеті технологій та дизайну відбулася VІII Всеукраїнська науково-практична конференція «Інноваційні тенденції підготовки фахівців в умовах полікультурного та мультилінгвального глобалізованого світу», організатором якої стала кафедра філології та перекладу, Інститут права та сучасних технологій.

Конференцію було проведено за ініціативи Київського національного університету технологій та дизайну під егідою Міністерства освіти і науки України за підтримки міжнародного проєкту “INTREPID-HEI”. Співорганізатори конференції – Університет Григорія Сковороди в Переяславі (м. Переяслав), Одеський державний аграрний університет (м. Одеса), Донбаська державна машинобудівна академія (м. Тернопіль), Чернівецький юридичний інститут Національного університету «Одеська юридична академія» (м. Чернівці), Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка (м. Кропивницький), Університет державної фіскальної служби України (м. Ірпінь), Національний авіаційний університет (м. Київ), Державний торговельно-економічний університет (м. Київ).

Модераторами заходу виступили Тетяна ВЛАСЮК  – к.е.н., доц., директор Інституту права та сучасних технологій та Світлана ДВОРЯНЧИКОВА – к. філол. н., доц., доцент кафедри філології та перекладу.

У конференції взяли участь понад 100 осіб із закладів вищої освіти Києва, Переяслава, Одеси, Львова, Дніпра, Чернівців, Краматорська, Кривого Рогу, Херсону – це науковці, викладачі, аспіранти та здобувачі закладів вищої освіти України.

У рамках конференції працювали три платформи:

1. Інноваційні методи іншомовної підготовки фахівців.

2. Професійне становлення фахівців в епоху глобалізації: досвід, проблеми, перспективи.

3. Актуальні питання іноземної філології та перекладознавства.

На пленарному засіданні з вітальним словом виступили шановні гості та організатори конференції:

Володимир СТАЦЕНКО – д.т.н., доц., проректор з цифрової трансформації Київського національного університету технологій та дизайну

В’ячеслав  РІЗНИК – к.пед.н., доц., проректор з навчально–методичної роботи Університету Григорія Сковороди в Переяславі

Інна МАЛЕЦЬКА –   к. пед.н., доц., проректор з науково–педагогічної та методичної роботи Одеського державного аграрного університету

Єлизавета  ІСАКОВА –  к.філ.н., доц., завідувач кафедри мовної підготовки Донбаської державної машинобудівної академії

Ілона ФАКАС – к.ю.н., доц., доцент кафедри цивільно–правових дисциплін Чернівецького навчально–наукового юридичного інституту Національного університету «Одеська юридична академія»

Ганна ЗАХАРОВА – к.п.н., ст. викл. кафедри початкової освіти Криворізького державного педагогічного університету.

Також вітання учасникам конференції надійшли від Дмитра ЗАБЗАЛЮКА  – д.ю.н., проф., завідувача кафедри загально–правових дисциплін Львівського університету внутрішніх справ, Ігоря МАГНОВСЬКОГО – д.ю.н., проф., професора кафедри теорії та філософії права факультету підготовки фахівців для органів досудового розслідування Одеського державного університету внутрішніх справ, Петра МАКУШЕВА – д.ю.н., проф., професор кафедри історії та теорії держави і права Університету митної справи та фінансів.

Під час роботи пленарного засідання було заслухано доповіді студентів, в яких вони висвітлили найважливіші актуальні теоретичні та практичні питання інноваційних тенденцій підготовки фахівців у закладах вищої освіти України, зокрема підвищення рівня іншомовної комунікативної компетентності у процесі професійного становлення фахівців в епоху глобалізації, обмінялися досвідом:

• Ія Маляренко, аспірантка кафедри управління та смарт-інновацій
    Сутність корпоративного well-being;
  • Артур Когут, аспірант кафедри смарт-економіки
    Нормативно-правова база смарт-спеціалізації регіонів, як інструмент післявоєнного відновлення економіки України;
  • Ірина Романенко, магістрант кафедри підприємництва та бізнесу
    Концептуальні напрями мотивації персоналу інноваційного підприємництва в умовах військового стану на території України;
  • Софія Авраменко, здобувач вищої освіти 1 курсу кафедри філології та перекладу
    Мультилінгвізм у сферах сучасного процесу навчання;
  • Дар’я Большак, здобувач вищої освіти 1 курсу кафедри філології та перекладу
    Trends in learning foreign languages in the era of globalization;
  • Софія Ванютіна, здобувач вищої освіти1 курсу кафедри філології та перекладу
    The Use of Slang in the Modern Spoken English;
  • Марина Кириченко, здобувач вищої освіти1 курсу кафедри філології та перекладу
    Постколоніальний спадок європейських мов у «Новому світі»;
  • Анна Коновалюк, здобувач вищої освіти 1 курсу кафедри філології та перекладу
    Формування сленгових лексем в українській мові;
  • Ксенія Лєбєдєва, здобувач вищої освіти 1 курсу кафедри філології та перекладу
    Інноваційні підходи до вивчення іноземної мови у закладах вищої освіти;
  • Дар’я Луканічева,  здобувач вищої освіти 1 курсу кафедри філології та перекладу
    Вплив процесів модернізації на розвиток англійської мови;
  • Валерія Хоменко, здобувач вищої освіти 1 курсу кафедри філології та перекладу
    Google Translate like Garbage of our Time.

Представлені доповіді викликали жваву дискусію та зацікавленість учасників заходу. За результатами роботи підготовлено електронний збірник матеріалів конференції.

Висловлюємо щиру подяку організаторам та учасникам конференції та чекаємо на нові зустрічі!