КРУГЛИЙ СТІЛ СТЕЙКХОЛДЕРІВ ОСВІТНЬО-НАУКОВОЇ ПРОГРАМИ 022 «ДИЗАЙН»

26 червня 2023 року за підсумками навчального року відбулося онлайн-обговорення освітньо-наукової програми ступеня вищої освіти «доктор філософії» за спеціальністю 022 «Дизайн». Модератор зустрічі – Тетяна Кротова, гарант ОНП, професор кафедри мистецтва і дизайну костюма, доктор мистецтвознавства, професор. У роботі круглого столу взяли участь здобувачі, випускники, науково-педагогічні працівники, а також стейкхолдери від роботодавців та академічної спільноти.

Під час зустрічі заслухано викладачів ОНП з дисциплін професійної підготовки: «Педагогічна практика» (Тетяна Деркач, доктор педагогічних наук, професор), «Педагогічна майстерність у вищій школі» (Ольга Внукова, кандидат педагогічних наук, доцент), «Дизайн та ергономіка» (Калина Пашкевич, доктор технічних наук, професор), «Загальна теорія формоутворення» (Тетяна Кротова, доктор мистецтвознавства, професор); Марина Колосніченко, доктор технічних наук, професор внесла пропозиції щодо процесу написання і підготовки дисертації до захисту.

Від здобувачів третього освітньо-наукового рівня висловили пропозиції щодо вдосконалення змісту дисциплін Наталія Ришкевич, Вікторія Висоцька (1 рік навчання), Валерій Булатов (2 рік навчання) та ін.

В обговоренні взяли участь стейкхолдери від работодавців, академічної спільноти, випускників:

– Юлія Третяк, доктор архітектури, професор, завідувачка кафедри дизайну Київського національного університету будівництва і архітектури;

– Марина Юр, доктор мистецтвознавства, професор, проректорка Київської державної академії мистецтва і дизайну ім. М. Бойчука;

– Оксана Лагода, доктор мистецтвознавства, професор, завідувачка кафедри дизайну тканин і одягу Харківської державної академії дизайну і мистецтв;

– Руслан Агліуллін, випускник освітньо-наукової програми «Дизайн», провідний дизайнер інтер’єру та меблів компанії «Nenov furniture», доктор філософії, доцент кафедри дизайну інтер’єру і меблів КНУТД.

За результатами круглого столу внесено такі пропозиції:

• посилити взаємодію керівників дисертаційних робіт аспірантів та керівників практики від університету; скоригувати щоденники практики з метою конкретизації участі керівників від кафедри та від бази практики;
  • для посилення орієнтації випускників на ринку дизайну щодо вивчення попиту та можливостей взаємодії зі споживачем – скоригувати зміст дисципліни «Дизайн та ергономіка» (проф. Пашкевич К. Л.); зорієнтувати здобувачів  на вивчення вибіркових дисциплін «Бізнес-планування», «Бренд-орієнтоване управління», «Міжнародний бізнес», «Міжнародні стратегії розвитку бізнесу», «Підприємництво: розвиток і оцінювання», «Розвиток інтегрованих бізнес-структур в підприємництві;
  • скоригувати зміст дисципліни «Загальна теорія формоутворення» (проф. Кротова Т. Ф.) з метою викладу значення і принципів стилеутворення у формотворчому процесі з дизайну.

Щиро вдячні всім учасникам зустрічі за конструктивні пропозиції та плідну роботу!

10.07.2023