ВІДБУЛАСЬ РІЧНА АТЕСТАЦІЯ АСПІРАНТІВ КАФЕДРИ МИСТЕЦТВА ТА ДИЗАЙНУ КОСТЮМА

10 серпня 2023 року на засіданні кафедри мистецтва та дизайну костюма було заслухано звіти аспірантів кафедри, які  навчаються за спеціальністю 022 «Дизайн», освітньо-науковою програмою «Дизайн». Аспіранти представили результати роботи за рік, розповіли про перебіг виконання освітньої та наукової складових освітньо-наукової програми.

Керівники аспірантів Калина Пашкевич, завідувачка кафедри, доктор технічних наук, професор, Тетяна Кротова, доктор мистецтвознавства, професор, гарант ОНП «Дизайн», Олена Колосніченко, доктор мистецтвознавства, професор, Наталія Чупріна, доктор мистецтвознавства, професор та інші науково-педагогічні працівники кафедри із зацікавленістю заслухали доповіді аспірантів стосовно дисертаційних досліджень, дали поради, як краще спрямувати наукові дослідження, на яких аспектах мистецтвознавчого дослідження різних об’єктів дизайну потрібно зробити акценти.

Здобувачі освіти третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти представили гарні результати наукових досліджень у різних галузях дизайну одягу, графічного, промислового та предметного дизайну. Розширені доповіді своїх досліджень оприлюднили Олександр Васильєв, Вікторія Висоцька, Ольга Терещенко, Марія Воробчук, Євген Рєзніков, Валерій Булатов та ін. Усі аспіранти мають опубліковані статті у фахових виданнях України (категорія Б), а також у журналах, що індексуються в Scopus, отримують авторські свідоцтва, беруть участь у міжнародних конференціях.

Кафедра мистецтва та дизайну костюма багато років  здійснює підготовку аспірантів зі спеціальності 022 «Дизайн», з-поміж яких є успішно захищені дисертаційні роботи аспірантами не лише з України, а й з інших країн світу, наприклад, Ірану, Китаю. Високий рівень підготовки науково-педагогічних працівників кафедри дає можливість виконувати наукові дослідження за різними напрямами дизайну.

Аспіранти кафедри під керівництвом викладачів працюють над такими темами: «Книжкова графіка в Україні ХХІ століття: тенденції, інновації» (аспірант Алла Осадча, керівник Тетяна Кротова, доктор мистецтвознавства, професор); «Комунікаційні засоби в дизайні костюма у контексті формування професійного іміджу» (аспірант Лаура Овакімян,  керівник Тетяна Кротова, доктор мистецтвознавства, професор), «Інклюзивний дизайн: ергономічні аспекти та образно-проєктні рішення» (аспірант Валерій Булатов, керівник Наталія Чупріна, доктор мистецтвознавства, професор); «Інформаційні технології як чинник розвитку в дизайні одягу» (аспірант Богдан Процик,  керівник Олена Колосніченко, доктор мистецтвознавства, професор); «Мистецтво нефриту в дизайні та національній культурі Китаю» (аспірант Тан Чжунянь, керівник Калина Пашкевич, доктор технічних наук, професор); «Кодована інформація у графічному дизайні: еволюція, тенденції, композиційні засоби» (аспірант Марія Воробчук, керівник Калина Пашкевич, доктор технічних наук, професор) тощо.

Усіх аспірантів було атестовано позитивно, деяким рекомендовано прискорити роботу над дисертаціями.

20.08.2023