ЛЕКЦІЯ «АКАДЕМІЧНА ДОБРОЧЕСНІСТЬ» ДЛЯ ЗДОБУВАЧІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ ФАКУЛЬТЕТУ МЕХАТРОНІКИ ТА КОМП’ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

12 вересня 2023 року в Київському національному університеті технологій та дизайну для здобувачів вищої освіти факультету мехатроніки та комп’ютерних технологій, які вступили на навчання у 2023 році, традиційно проведено лекцію з академічної доброчесності Оленою Степановою, доктором культурології, професором, керівником Центру менеджменту якості освітньої діяльності.

Перед початком лекції до здобувачів вищої освіти зі вступним словом звернувся декан факультету мехатроніки та комп’ютерних технологій Володимир Павленко.

Університетська спільнота систематично звертає увагу на важливість академічної доброчесності. У виступі пані Олени було висвітлено ключові аспекти цієї фундаментальної цінності, яка лежить в основі освітнього процесу та наукових досліджень в університетах.

Академічна доброчесність, визначена як чесність, інтегритет та відповідальність студентів та викладачів стосовно їхніх академічних зусиль, була підкреслена як ключова складова університетської культури. Пані Олена наголосила, що навчальні заклади виступають у ролі основних агентів виховання академічної доброчесності, надаючи студентам необхідну інформацію та навички в цьому напрямі.

Ця лекція підкреслила, що академічна доброчесність є не лише обов'язком, але і можливістю для розвитку критичного мислення та сприяє формуванню майбутніх професіоналів та лідерів суспільства. Студенти були закликані використовувати власні думки, ідеї та слова при написанні своїх академічних робіт, і одночасно підкреслено, що плагіат та копіювання без належного зазначення джерел є неприпустимими.

Куратори академічних груп були присутні на лекції, демонструючи підтримку цьому важливому принципу університетської діяльності. Лекція не лише надала студентам цінну інформацію, але й надихнула їх на відповідальність та інтегритет у навчальному процесі. Здатність працювати чесно та етично була визнана ключовою для майбутньої кар'єри будь-якого професіонала.