КРУГЛИЙ СТІЛ КАФЕДРИ ПРИВАТНОГО ТА ПУБЛІЧНОГО ПРАВА ЗІ СТЕЙКХОЛДЕРАМИ «ОБГОВОРЕННЯ ОСВІТНЬО-НАУКОВОЇ ПРОГРАМИ «ПРАВО»

18 вересня 2023 року в Київському національному університеті технологій та дизайну відбувся круглий стіл кафедри приватного та публічного права зі стейкхолдерами з числа академічної спільноти, роботодавців, здобувачів вищої освіти, метою проведення якого було обговорення освітньо-наукової програми «Право» за спеціальністю 081 «Право» третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти.

Від університету в заході взяли участь директор Інституту права та сучасних технологій, кандидат економічних наук, доцент Тетяна Власюк, науково-педагогічні працівники та здобувачі третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти кафедри приватного та публічного права.

До обговорення освітньо-наукової програми «Право» долучилися також стейкхолдери від академічної спільноти та роботодавців: Наталія Атаманчук, провідний науковий співробітник відділу дослідження проблем правотворчості та адаптації законодавства України до права Європейського Союзу Науково-дослідного інституту правотворчості та науково-правових експертиз Національної академії правових наук України, доктор юридичних наук, доцент; Костянтин Шкарупа, провідний науковий співробітник Науково-дослідного інституту публічного права, доктор юридичних наук, старший дослідник; Олександр Долгий, головний науковий співробітник Національного університету оборони України, доктор юридичних наук, старший науковий співробітник; Олександр Риженко, директор ТОВ «Юридичне бюро «Феміда», адвокат, кандидат юридичних наук; Олексій Шишкін, директор ТОВ «ФЕМІДА ЛАЙН».

Модератором круглого столу виступив завідувач кафедри приватного та публічного права, гарант освітньо-наукової програми «Право», доктор юридичних наук, професор Юрій Оніщик.

У ході діалогу було обговорено вимоги стандарту вищої освіти зі спеціальності 081 «Право» галузі знань 08 Право для третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 31 липня 2023 року № 924, звіт про результати акредитаційної експертизи освітньо-наукової програми «Право» за спеціальністю 081 «Право» третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти експертної групи Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти за результатами візиту до КНУТД протягом 09.02.2023 р. – 11.02.2023 р., експертний висновок галузевої експертної ради Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти щодо можливості акредитації освітньо-наукової програми «Право» за спеціальністю 081 «Право» третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти від 5 квітня 2023 року, проєкт освітньо-наукової програми «Право» за спеціальністю 081 «Право» третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти 2023 року.

За результатами обговорення було узгоджено низку пропозицій щодо модернізації освітньо-наукової програми «Право» за спеціальністю 081 «Право» третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти, які будуть враховані, та ухвалено відповідні рішення. Модератор резюмував рекомендації про зміни до освітньо-наукової програми, а також подякував учасникам круглого столу за продуктивну роботу та висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю.