КРУГЛИЙ СТІЛ ЗІ СТЕЙКХОЛДЕРАМИ ОСВІТНІХ ПРОГРАМ КАФЕДРИ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ В СФЕРІ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ДИЗАЙНУ

19 жовтня 2023 року відбувся круглий стіл зі стейкхолдерами освітньо-наукової програми (ОНП) «Професійна освіта» для здобувачів третього (освітньо-наукового) та освітньо-професійної програми (ОПП) «Професійна освіта (Технологія виробів легкої промисловості)» для здобувачів другого (магістерського) рівнів вищої освіти.

У заході взяли участь Марія Білянська, гарант ОНП «Професійна освіта» для здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти, завідувачка кафедри професійної освіти в сфері технологій та дизайну, д. пед. н., доцент, Наталія Остапенко, декан факультету мистецтв і моди, д. т. н., професор, член групи забезпечення ОНП, Віта Григор’єва, представник групи забезпечення ОПП «Професійна освіта (Технологія виробів легкої промисловості)» для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти, доцент кафедри професійної освіти в сфері технологій та дизайну, д. філ. з професійної освіти, а також інші науково-педагогічні працівники КНУТД.

Роботодавців представляли: Ганна Щуцька, директор Київського фахового коледжу прикладних наук, д. т. н., професор; колеги-науковці зі Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля: Галина Ріпка, завідувачка кафедри технологій легкої промисловості, к. т. н., доцент, Євген Мазнєв, к. т. н., доцент; Лариса Третякова, професор кафедри охорони праці промислової та цивільної безпеки, д. т. н. НТУУ «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського»; Віктор Демʼянюк, директор ВСП «Рівненський економіко-технологічний фаховий коледж НУВГП», к. пед. н., академік Інженерної академії наук України, заслужений працівник освіти України, відмінник освіти України.

Під час зустрічі було обговорено широке коло питань щодо сучасного стану підготовки здобувачів за освітніми програмами. Марія Білянська ознайомила присутніх з метою, особливостями, основним змістом ОНП, цілями, освітніми компонентами (ОК), що сприяють формуванню загальних і фахових компетентностей та досягненню програмних результатів навчання.

Ганна Щуцька надала схвальний відгук щодо концепції ОНП, висловила сподівання, що ця зустріч стане поштовхом для подальшої співпраці та започаткування проєктів наукових досліджень й посилення взаємодії представників освіти та роботодавців.

Під час круглого столу відбулось обговорення шляхів розвитку ОНП для здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти, зокрема зроблено акцент на реалізації можливостей внутрішньої та міжнародної академічної мобільності викладачів та здобувачів освіти з метою формування загальних компетентностей.

Віта Григор’єва презентувала учасникам цілі, особливості, основний фокус ОПП для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти.

У процесі обговорення ОК задля забезпечення формування фахових компетентностей були висловлені пропозиції щодо введення освітніх компонентів, пов’язаних з організацією проєктної діяльності у закладах професійної (професійно-технічної) освіти, використанням інформаційно-комунікаційних технологій в освіті, організацією та методикою навчання у закладах професійної освіти, упровадженням сучасних технологій виробів індустрії моди.

За результатами круглого столу було узгоджено низку пропозицій від стейкхолдерів щодо удосконалення ОПП «Професійна освіта (Технологія виробів легкої промисловості)» другого (магістерського) рівня вищої освіти, та переліку навчальних дисциплін та ухвалено відповідні рішення.

Колектив кафедри та факультету мистецтв і моди висловлює щиру вдячність стейкхолдерам за цікаву і змістовну зустріч та цінні рекомендації щодо удосконалення освітніх програм.