ПІДСУМКОВЕ ЗАСІДАННЯ ВЧЕНОЇ РАДИ ФАКУЛЬТЕТУ ДИЗАЙНУ

13 грудня 2023 року відбулося підсумкове засідання вченої ради факультету дизайну, на якому було підбито підсумки роботи кафедр та факультету загалом у 2023 році, обговорено виконання цільових показників факультету та визначено основні вектори роботи факультету на 2024 рік.

Калина Пашкевич, декан факультету дизайну, доктор технічних наук, професор прозвітувала про результати діяльності факультету у 2023 році.

Завідувачка кафедри мультимедійного дизайну Наталія Чупріна, д. мист., професор відмітила збільшення частки здобувачів вищої освіти і науково-педагогічних працівників, які брали участь у програмах міжнародної академічної мобільності у 2023 році, зокрема, у рамках програми Erasmus+ в рамках договорів  з Ризьким технічним університетом, Міжнародною балтійською академією (м. Рига, Латвія), Академією образотворчого мистецтва та дизайну (м. Братислава, Словаччина), Академією образотворчого мистецтва імені Євгеніуша Гепперта у Вроцлаві (м. Вроцлав, Польща), Технологічним університетом Цілу (Китай), Birmingham City University (м. Бірмінгем, Велика Британія) тощо.

Євген Гула, завідувач кафедри графічного дизайну, професор підкреслив значний набір здобувачів освіти на різні освітні програми факультету дизайну у 2023 році й плідну роботу викладачів факультету щодо підготовки студентів і аспірантів у рамках договорів з Університетом науки і техніки Шеньсі, Технологічним університетом Цілу (КНР).

Данило Косенко, завідувач кафедри дизайну інтерʼєру і меблів, кандидат мистецтвознавства, відмітив загальне підвищення кількості проіндексованих публікацій НПП у виданнях, які реферуються у науково-метричних базах Scopus та Web of Science, а також збільшення кількості публікацій у журналах категорії Б, зокрема, науковому журналі «Art&Design» (КНУТД), у тому числі спільно із зарубіжними партнерами.

Калина Пашкевич також розповіла про виконані науковцями факультету науково-дослідні роботи на  замовлення підприємства ТОВ «МЕДРИНОК» (м. Луцьк, Україна), збільшення кількості запрошених іноземних лекторів з Молдови, Великої Британії, Італії та про початок проєкту  FashionTEX «Європейська академія молодих дизайнерів FashionTEX для вивчення інноваційних технологій у цифровому дизайні одягу» (2023 – 2025 рр.) спільно з факультетом мистецтв і моди.

Науково-педагогічний колектив  у 2023 році має суттєві здобутки за всіма цільовими показниками діяльності. На факультеті результативно працюють наукові напрями, які очолюють: Вадим Абизов, доктор архітектури, професор; Рада Михайлова, доктор мистецтвознавства, професор; Тетяна Кротова, доктор мистецтвознавства, професор; Олена Колосніченко, доктор мистецтвознавства, професор; Наталія Чупріна, доктор мистецтвознавства, професор; Олександра Колісник, доктор філософських наук, професор; Калина Пашкевич, доктор технічних наук, професор; здійснюється творча діяльність у межах мистецьких шкіл, засновники яких – Тетяна Ніколаєва, кандидат технічних наук, професор, Володимир Колєсніков, художник, професор, Євген Гула, художник, професор.

За сприяння Івана Грищенка, ректора університету, доктора економічних наук, професора, академіка НАПН України відкрито Виставковий центр «Мистецький простір», де відбулися виставки знаних художників, професорів факультету дизайну Євгена Гули, Михайла Руденка, Анатолія Шаповала, Олександра Кротевича.

Здобувачі освіти і викладачі факультету у 2023 році взяли участь у численних творчих виставках, конференціях, конкурсах, показах, зокрема, виставці досягнень факультету дизайну «Контрасти креативу факультету дизайну», конкурсах «Печерські каштани», «ЗбережиENERDGY», «Сузір’я «Каштан», «Aesthetic and comfort clothes for the future» (Україна), Neo.Fashion (Німеччина), показах у рамках London Fashion Week (Велика Британія), Paris  Fashion Week (Франція), Berlin Fashion Week (Німеччина), міжнародних онлайн- конкурсах у Туреччині, Японії тощо.

Підсумовуючи засідання Вченої ради було окреслено основні напрями розвитку факультету дизайну на 2024 рік для здійснення ефективної підготовки здобувачів освіти, виконання наукової, методичної та освітньої діяльності на високому рівні.