ЗАХИСТ КВАЛІФІКАЦІЙНИХ РОБІТ НА КАФЕДРІ МОДИ ТА СТИЛЮ

22 та 23 листопада 2023 року на кафедрі моди та стилю відбулись засідання екзаменаційних комісій (ЕК) із захисту кваліфікаційних робіт (проєктів) здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти денної та заочної форм навчання за спеціальністю 182 «Технології легкої промисловості» освітньо-професійних програм «Моделювання, конструювання та художнє оздоблення виробів легкої промисловості» та «Конструювання та технології швейних виробів» відповідно.

До складу екзаменаційної комісії ОПП «Моделювання, конструювання та художнє оздоблення виробів легкої промисловості» увійшли голова ЕК, представник роботодавців Людмила Іванова, директор ТОВ «ДАНА-МОДА» та члени комісії: Наталія Остапенко, декан факультету мистецтв і моди, д. т. н., професор; Тетяна Струмінська, к. т. н., завідувачка кафедри моди та стилю; Алла Рубанка к. т. н., доцент кафедри моди та стилю (гарант освітньої програми).

На засіданні екзаменаційної комісії шість здобувачів представили свої кваліфікаційні роботи та проєкти. Так, результати представили Ярослава Шибовська, Любава Братчикова та Євгенія Онушко – переможниці ХХIIІ Міжнародного конкурсу молодих дизайнерів «Печерські Каштани» 2023 року, учасниці показу Neo.Fashion у рамках Berlin Fashion Week (10–13 липня 2023 р.) та Міжнародної онлайн-виставки-конкурсу, присвяченої 100-річчю Турецької Республіки (28.10–10.11 2023 р.). Євгенія Онушко представила свою колекцію на показі мод «DEFILE DES DEBUTANTS», який відбувся в рамках благодійного проєкту під назвою «Ода Європейській України» за підтримки фонду Fulbright та посольства США у Франції під час Paris Fashion Week.

Публічний захист кваліфікаційних робіт (проєктів) здобувачів – Ярослави Шибовської, Євгенії Онушко, Любави Братчикової та Тетяни Руднєвої

Під час захисту кваліфікаційної роботи Тетяна Руднєва, викладачка Київського фахового коледжу прикладних наук продемонструвала комісії результати наукових розробок щодо обґрунтування вибору методу конструювання плечового одягу для нетипових жіночих фігур.

До складу екзаменаційної комісії освітньо-професійної програми «Конструювання та технології швейних виробів» увійшли: голова ЕК,  представник роботодавців, директор ТОВ «Київський будинок моди» Григорій Корсуненко та члени комісії – к. т. н., доценти кафедри моди та стилю Арсеній Арабулі (гарант освітньої програми), Лариса Білоцька, Марина Яценко.

Члени екзаменаційної комісії заслухали результати кваліфікаційних робіт восьми здобувачів: Ірини Ігнатенко, Олександри Сторожук, Вероніки Верещаки, Ірини Комар, Юлії Олицької, Олександри Косарич, Олександра Савченка, а також Леоніда Гавриша

Особливу зацікавленість членів ЕК викликала наукова робота Леоніда Гавриша, присвячена дослідженню методів автоматизованого проєктування промислових колекцій одягу з урахуванням принципів кастомізації. Варто зазначити, що дід Леоніда – Леонід Тарасович Гавриш, випускник нашого закладу вищої освіти 1969 року,  був легендарним керівником вінницької швейної фабрики «Володарка». Син Л. Т. Гавриша – Роман Леонідович Гавриш, голова наглядової ради ПРАТ «Володарка», продовжує славні традиції батька. Наразі це підприємство є європейським взірцем у пошитті верхнього чоловічого одягу. Упевнені, що Леонід Гавриш з гідністю продовжить славетну династію українських фахівців індустрії моди!

Здобувачі вищої освіти, незважаючи на складні умови воєнного  стану, під керівництвом науково-педагогічних працівників кафедри моди та стилю, на високому рівні виконали свої  кваліфікаційні роботи. Вони вирізнялися актуальністю тем, обґрунтованістю та креативністю рішень, інноваційністю авторських розробок, а також практичним спрямуванням, що викликало жваву дискусію та цікаві запитання від голови та членів екзаменаційної комісії на які доповідачі давали аргументовані та змістовні відповіді, чим вкотре продемонстрували високий рівень професійної підготовки.

Вітаємо випускників кафедри моди та стилю з захистом кваліфікаційних робіт і бажаємо їм подальших успіхів у всіх починаннях та професійного розвитку під мирним небом!

04.01.2024