ВТІЛЮЄМО ОСВІТНІ МРІЇ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ У СПІВПРАЦІ ЗІ СТЕЙКХОЛДЕРАМИ УНІВЕРСИТЕТУ «ТК-ДОМАШНІЙ ТЕКСТИЛЬ»

Торгово-виробнича група компаній «Текстиль-Контакт» – лідер виробників текстилю вітчизняної індустрії моди, який не тільки відновлюється, продовжує ефективну роботу під час війни, а й активно вдосконалюється у напрямі інтеграції сучасних прогресивних технологій та екологічних рішень у виробничому процесі. Поєднання новітніх технологій, досвіду працівників холдингу, амбіцій менеджменту компанії та віри у майбутнє України є вагомим інвестиційним підґрунтям бізнесу сфери індустрії моди.

Ректор КНУТД Іван Грищенко, академік НАПН України, підтримав пропозицію засновника торгово-виробничої групи компаній «Текстиль-Контакт», Олександра Соколовського, та провідного партнера «ТК-Домашній Текстиль», Володимира Марценюка про співпрацю.

Війна скорегувала майбутнє легкої промисловості в Україні. Її наслідками та викликами для роботи компаній сьогодні є посилення регіональної асиметрії розвитку легкої промисловості та стрімкі зрушення в галузевій структурі, спровоковані як фізичним руйнуванням підприємств і промислової інфраструктури, окупацією територій, міграцією населення у західні регіони та за кордон, логістичними перепонами, зміною строків постачання продукції, так і частково релокацією бізнесу.

На сьогодні кадровим дефіцитом галузі є професія швачки постійно затребуваною на ринку праці. Тому, інвестуючи у виробничі проєкти, керівництво «ТК-Домашній Текстиль», надало унікальну можливість короткострокового безоплатного опанування для охочих нової високооплачуваної професії швачки, під керівництвом справжніх професіоналів.

Так, 5-го лютого 2024 року на базі виробничих потужностей ТОВ «ТК-Домашній Текстиль» стартував спільний проєкт Університету з «ТК-Домашній Текстиль» під назвою «Школа швачок». Проєкт передбачає навчання бажаючих під керівництвом досвідчених майстрів КНУТД, де вони ознайомляться з теоретичною та практичною стороною роботи швачки, засвоять ази професії, зокрема виконання ручних та машинних операцій із з'єднання зрізів, деталей на швейних промислових машинах.

Урочисте відкриття розпочав Олександр Соколовський, який наголосив на безперервному технологічному розвитку підприємств легкої промисловості, оновленні виробничого обладнання, розширенні асортименту матеріалів, технологій обробки виробів і, як наслідок, у потребі висококваліфікованих фахівців на виробництві. Також, з вітальним словом звернувся до присутніх Іван Грищенко та зазначив, що процес підготовки кадрів має відбуватися у тісній співпраці освітян із роботодавцями, оскільки тенденції інноваційного розвитку підприємств галузі в умовах глобалізаційних процесів економіки та швидкої технологізації, істотно змінюють конкурентне середовище на ринку праці та формують нові виклики щодо професійних навичок.

Захід відбувся з представниками університету: Людмила Ганущак-Єфіменко, проректор з наукової та інноваційної діяльності КНУТД, д.економ.н., професор, лауреат Національної премії України імені Бориса Патона; Наталія Остапенко, декан факультету мистецтв і моди, д.т.н., професор; Борис Злотенко, декан факультету мехатроніки та комп’ютерних технологій, д.т.н., професор. У заході також взяли участь директор «Текстиль-Контакт» Олександр Дмитренко, директор «ТК-Фурнітура» Валерій Рибас та представники USAID «Конкурентоспроможна економіка України», Ірина Гарбуз, Smart people Тарас Комаренко.

Набір охочих незалежно від віку, статусу, досвіду відбувався за ініціативи «ТК-Домашній Текстиль». Курс навчання розрахований на десять днів з метою засвоєння найпростіших навичок пошиття з різних матеріалів, регулювання натягу ниток та частоти строчки, різноманітним методам обробки деталей, вузлів тощо.

Намагаючись створити комфортні умови для залучення нових працівників та водночас майбутніх співробітників керівництво гарантує працевлаштування в «ТК-Домашній Текстиль» з високою оплатою та надання безоплатного житла.

Такі приклади лідерів української індустрії моди інвестувати у виробничі проєкти попри повномасштабну військову агресію та економічну кризу, захоплюють і надихають, є зразком незламності та постійного руху вперед.