27 лютого 2024 року на запрошення спікерки циклу лекцій Анни Соловйової, викладача проєктного модуля та дослідниці міжнародного проєкту Erasmus + за напрямком Модуля Жана Моне «Implementation of European values as a basis of democracy in Ukraine», кандидата політичних наук, доцента кафедри журналістики Чорноморського національного університету імені Петра Могили, здобувачі освіти та викладачі Інституту права та сучасних технологій долучитися до освітньої частини міжнародного проєкту «Імплементація європейських цінностей як базис демократії в Україні» – Модуля Жана Моне EVADEM.
Для здобувачів першого (бакалаврського), другого (магістерського), третього (освітньо-наукового) рівнів вищої освіти зі спеціальності 081 «Право», першого (бакалаврського) рівня вищої освіти зі спеціальності 052 «Політологія» та 054 «Соціологія» відвідування тематичних лекцій у рамках своєрідних Європейських студій стало традиційним. У листопаді 2023 року студенти відвідували лекцію Властіміла Віцена, доцента, доктора філософії, гостьового лектора з Університету економіки та менеджменту в Братиславі з теми «Право Європейського Союзу».
Долучилися до заходу дирекція інституту: Тетяна Власюк, директорка, кандидат економічних наук, доцент; Наталія Фастовець, заступниця директора Інституту права та сучасних технологій, кандидат наук з державного управління, доцент; науково-педагогічні працівники кафедри приватного та публічного права ІПСТ Тетяна Букорос, кандидат політичних наук, доцент, та Інга Кипич, кандидат юридичних наук, доцент, адже участь у таких заходах це завжди обмін досвідом та запорука плідної співпраці.
Модуль EVADEM (Implementation of European Values as a Basis of Democracy in Ukraine) дотичний до активізації євроінтеграційної стратегії України та залучення до неї закладів освіти; сприяння розвитку системи освіти для популяризації ідеї об’єднаної Європи, знань про ЄС в українському суспільстві, наближення ЄС до громадськості; співпраці закладу вищої освіти та інших установ, що активно сприяють європейській інтеграції України, громадського сектору; демократизації українського суспільства загалом.
Це вже третій цикл лекцій у рамках Модуля під назвою «Сучасний етап та перспективи функціонування ЄС. Україна та процеси європейської інтеграції». На першій лекції у сприятливій логічній формі розглядалися теоретичні та прикладні питання євроінтеграції, зокрема: в чому полягає особливість європейської ідентичності та як вона формувалася та змінювалася; яку роль відіграє культурна єдність Європи в процесі політико-економічної інтеграції тощо. Лекція відбулася онлайн за допомогою сервісу «Zoom» для якомога більшого залучення учасників.
Цілями проєкту EVADEM є підвищення обізнаності цільової аудиторії у сфері дослідження європейських цінностей та їх упровадження в систему демократичного врядування України, відносин Україна-ЄС на основі нових технологій навчання; започаткування активної громадської дискусії щодо впровадження європейських цінностей на місцевому, регіональному та національному рівнях демократичного врядування в Україні; залучення академічної спільноти, громадянського суспільства, місцевої влади та представників інституцій, зацікавлених у сталому розвитку України, заснованому на європейських цінностях, що забезпечить європейські стандарти життя та гідне місце України у світі.
Дякуємо Анні Соловйовій за цікавий, інформативний матеріал і жваву дискусію. На меті подальша співпраця й участь у науковій частині проєкту, адже EVADEM водночас передбачає академічні дослідження Європейського Союзу, популяризацію європейських цінностей у політико-адміністративному середовищі та в українському суспільстві загалом.
Тримаємо освітній фронт разом!
04.03.2024