СТУДЕНТИ КАФЕДРИ МИСТЕЦТВА ТА ДИЗАЙНУ КОСТЮМА НА ПРЕЗЕНТАЦІЇ НАУКОВОГО ВИДАННЯ З УКРАЇНСЬКОЇ МОДИ

У рамках виховної роботи здобувачі освіти, куратори та викладачі кафедри мистецтва та дизайну костюма відвідали презентацію науково-популярного видання Зінаїди Васіної, відомої театральної художниці – книжки «Українська мода: від трипільців до покоління скла», що відбулася 1 березня 2024 року в Музеї історії Києва.

Головним лейтмотивом цієї зустрічі стала думка про те, що це видання не лише надає огляд з історії одягу, а й містить заклик до молоді досліджувати, надихатися, створювати нову сучасну українську моду, підкреслюючи самобутні риси української культури, українського мистецтва, як традиційного, сформованого тисячоліттями нашої історії, так і з застосуванням новітніх технологій дизайну.

Викладачі кафедри мистецтва та дизайну костюма Наталія Чупріна, завідувачка кафедри й Галина Кокоріна та Ірина Давиденко, доценти та здобувачі освіти освітніх програм «Дизайн одягу» першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти мали можливість не тільки ознайомитися з передумовами, етапами створення та друку актуального видання, що акцентує увагу на самоідентифікації української культури, історії, моди, а й поспілкуватися з авторкою – українською театральною художницею, художником-етнографом, графіком.

Значним емоційним впливом відзначився виступ Анжеліки Корнієнко, яка наголосила, що застосування у дизайні представленого видання шрифту Рутенія, відродженого видатним художником-графіком Василем Чебаником, безперечно посилює розуміння багатства та унікальності української спадщини у формуванні світової та європейської культури.

Вивчаймо, цінуймо, бережімо своє, традиційне – українське!