Науково-педагогічні працівники кафедри філології та перекладу інституту права та сучасних технологій 15 березня 2024 року в конференційній залі (корпус 1, аудиторія 1-0130) провели захід національно-патріотичного виховання для здобувачів Київського національного університету технологій та дизайну «Круглий стіл “Тарас Шевченко – символ України”».
Цьогоріч українці відзначають 210 років від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Директорка інституту права та сучасних технологій Тетяна Власюк і організатори заходу – завідувачка кафедри філології та перекладу Єлизавета Ісакова, професорка кафедри Олена Юферева, професор кафедри Іван Дзира, доцентка кафедри Світлана Дворянчикова, старша викладачка кафедри й кураторка груп БАМ-23 і БВУ-23 Людмила Роєнко – нагадали присутнім, що Кобзар заповідав нам берегти Україну, плекати рідну мову, шанувати народ і пам’ятати свою історію.
Студенти та викладачі із захопленням ознайомилися з відомостями про Тараса Шевченка, яку підготувала та презентувала професорка кафедри філології та перекладу Олена Юферева. Мінілекція, що мала назву «Тарас Шевченко FOREVER: медіа, стритарт, меми, анімація, музика, театр», спонукала присутніх до осмислення та жвавого обговорення. Тарас Шевченко постав не лише генієм, митцем, культуртрегером, але й живою людиною, чиї думки та прагнення і зараз зрозумілі й співзвучні співвітчизникам.
Здобувачка групи БВУ-23 Олександра Шевцова, котра навчається за освітньою програмою Українська мова і література та англійські філологічні студії на кафедрі філології та перекладу, в есе «Тарас Шевченко не старець у кожусі» (наукова керівниця – Світлана Дворянчикова) представила своє творче бачення постаті Кобзаря. Студентка наполягала на необхідності осучаснити підходи до вивчення спадку Пророка України та подання інформації про поета, зокрема в закладах загальної середньої освіти.
Вікторина «Чи знаємо ми Тараса Шевченка?», яку підготували для студентів КНУТД викладачі кафедри філології та перекладу Іван Дзира і Світлана Дворянчикова, захопила студенів азартом. Учасники всіх трьох команд – «Кобзарі», «Думи мої» і «Шевченкові вуса» – виявили неабиякі знання біографії і творчості Т. Г. Шевченка та отримали пам’ятні подяки.
Тарас Шевченко – символ української національної ідентичності та духовності, слова поета актуальні для всіх нас і сьогодні.
18.03.2024