РЕАЛІЗОВАНО ПЕРШИЙ ЕТАП ВИКОНАННЯ МІЖНАРОДНОГО ГРАНТОВОГО ПРОЄКТУ «FASHIONTEX. CREATIVE EUROPE»

Відбулась академічна мобільність викладачів КНУТД до Університету Лісабона (м. Лісабон, Португальська Республіка) для участі та виконання умов міжнародного освітнього грантового проєкту Європейського Союзу «Fashion TEX European Academy for Young Designers to Study Innovative Technologies in Digital Fashion Design», що підтримується фондом «Creative Europe». Науковці університету, виконавці проєкту – Алла Рубанка, к. т. н., доц., доцент кафедри моди та стилю факультету мистецтв і моди, Калина Пашкевич, д. т. н., проф., декан факультету дизайну з 04 по 08 березня 2024 року взяли участь у низці заходів в організаційній зустрічі партнерів проєкту.

Проєкт «Fashion TEX» спрямований на отримання досвіду та навчання здобувачів освіти з цифрової моди в закладах освіти для удосконалення освітніх програм підготовки фахівців. Керівник проєкту від КНУТД – Ольга Єжова, д. пед. н., проф., професор кафедри моди та стилю; виконавці: Наталія Остапенко, д. т. н., проф., декан факультету мистецтв і моди; Калина Пашкевич, д. т. н., проф., декан факультету дизайну; Тетяна Струмінська, к. т. н., доц., завідувач кафедри моди та стилю; Алла Рубанка, к. т. н., доц., доцент кафедри моди та стилю; Яна Мамченко, асистент кафедри моди та стилю.

Бенефіціар проєкту – Європейський культурний форум (Німеччина). У рамках проєкту міжнародними співвиконавцями залучені Вільнюська академія мистецтв (Литва); Естонська академія мистецтв (Естонія); Академія образотворчого мистецтва в Празі (Чехія); Латвійська академія мистецтв (Латвія); Амстердамська академія моди (Нідерланди); Лодзький технологічний університет (Польща); Західно-Саксонський університет прикладних наук Цвікау (Німеччина); факультет архітектури Лісабонського університету (Португальська Республіка); факультет текстилю та технології Університету Загреба (Хорватія); Академія моди KOEFIA (Італія).

Учасників гостинно зустрів факультет архітектури Лісабонського університету (Португальська Республіка). Партнери ознайомили зі своїм університетом, аудиторіями, майстернями, поділилися досвідом підготовки здобувачів освіти для індустрії моди.

Протягом усіх днів стажування тривала кропітка робота в міжнародній команді для визначення ефективних шляхів реалізації міжнародного освітнього грантового проєкту. Відбулися семінари, круглі столи, брейн-шторми, підчас яких обговорено, що впровадження цифрової моди буде реалізовано за допомогою різних модулів проєкту: курси «Atelier» у кожній школі-партнері моди, спільні майстер-класи, покази моделей тощо.

Результати проєкту будуть упроваджені та передані викладачам та здобувачам освіти партнерських університетів у майбутньому на основі якісної спільної європейської навчальної програми.

Стажування в Університеті Лісабона в рамках проєкту «Creative Europe» «FASHIONTEX» дало можливість отримати новий досвід, сучасні знання для підвищення якості освіти і підготовки фахівців фешн-індустрії. Віримо, що професійні можливості та конкурентний потенціал майбутніх модельєрів-конструкторів нашого університету на ринку праці і надалі зростатимуть завдяки інноваціям цифрової моди та досвіду міжнародної співпраці!