ЗАСІДАННЯ НАУКОВИХ ГУРТКІВ КАФЕДРИ ПРИВАТНОГО ТА ПУБЛІЧНОГО ПРАВА

19 березня 2024 року відбулося засідання наукового гуртка «Актуальні проблеми публічного права» (керівники наукового гуртка Оніщик Ю.В., Коваленко І.А.). Тема: «Вплив європейського права на національне законодавство та необхідність гармонізації договірного права України».

Учасники засідання обговорили практичні аспекти гармонізації законодавства України з європейським правом та особливості гармонізації договірного права України до європейського права. Члени наукового гуртка дійшли висновку, що гармонізація договірного права України з європейським правом сприяє покращенню співробітництва з країнами Європейського Союзу і відкриває нові можливості, насамперед, у сфері цивільних, господарських, трудових відносинах.

21 березня 2024 року відбулося засідання наукового гуртка «Discussion» (керівник наукового гуртка Фастовець Н.В.). Тема: «Виникнення та поширення квазі-фейків в умовах інформаційного суспільства».

На заході студенти мали унікальну можливість поглибити свої знання про виникнення та поширення квазі-фейків в умовах інформаційного суспільства, з особливим акцентом на фейки, що розповсюджуються росією проти України.

В ході засідання учасниками наукового гуртка було розглянуто як росія використовує інформаційні операції та фейки, щоб маніпулювати громадською думкою, дискредитувати українську владу та підривати моральний дух українського народу.

Студенти дізналися  як  ідентифікують та контраргументують фейкові новини,  обговорили важливість критичного мислення та верифікації інформації в час, коли інформаційний простір переповнений спотвореною та неправдивою інформацією.

Також обговорено питання про роль соціальних мереж у поширенні фейків та те, які алгоритми цих платформ можуть сприяти розповсюдженню неправдивої інформації, що є особливо актуальним у контексті війни росії проти  та України

Учасники засідання отримали не тільки теоретичні знання, але й практичні навички у розпізнаванні та аналізі інформаційних операцій, що стануть у нагоді кожному в сучасному інформаційному суспільстві.

Засідання гуртка «Discussion» стало важливим кроком у підвищенні інформаційної обізнаності студентів та сприяло розвитку навичок критичного аналізу інформаційного простору.

22 березня 2024 року відбулося засідання наукового гуртка «Актуальні питання приватного права» (керівник наукового гуртка Коваль О.М.). Тема: « Електронні договори та їхні особливості».

Засідання розпочалося з обговорення важливості електронних договорів у сучасному цифровому світі та їхнього правового регулювання.

Протягом заходу були розглянуті різноманітні аспекти електронних договорів, зокрема їхнє юридичне значення, специфіка укладення та виконання. Особливу увагу було приділено питанням безпеки та захисту даних у контексті електронних угод.

Учасники обговорили правові рамки, які регулюють електронні договори в різних юрисдикціях, з акцентом на необхідність гармонізації цих правил на міжнародному рівні. В контексті цього були висвітлені основні проблеми та виклики, пов’язані з використанням електронних договорів, включаючи визнання електронного підпису, питання юрисдикції та примусове виконання таких договорів.

Однією з центральних тем дискусії стали новітні технології, як-от блокчейн, та їх вплив на розвиток електронних договорів, що відкриває нові можливості для забезпечення надійності та прозорості угод.

Засідання пройшло в атмосфері активного діалогу, учасники висловлювали зацікавленість у темі та демонстрували глибоке розуміння викликів і перспектив розвитку електронних договорів. На завершення було висловлено думку про необхідність подальших досліджень у цій сфері та розробки нормативно-правових актів для вдосконалення правового регулювання електронних договорів.