ЕКОЛОГІЧНЕ ВИХОВАННЯ СТУДЕНТІВ НА КАФЕДРІ ГРАФІЧНОГО ДИЗАЙНУ

У квітні-травні 2024 року на кафедрі графічного дизайну відбулася низка заходів зі здобувачами освіти ОП «Графічний дизайн» першого (бакалаврського) рівня до Міжнародного дня екологічних знань. Організаторами заходу виступили Євген Гула, завідувач кафедри графічного дизайну, професор, куратор Оксана Мазніченко, доцент кафедри графічного дизайну, Наталія Чупріна, професор, гарант ОП «Графічний дизайн», куратор Дар’я Куровська, асистент кафедри графічного дизайну.

26 квітня 2024 року відбулася бесіда зі здобувачами освіти, яку розпочав завідувач кафедри Євген Гула наголосивши, що університети відіграють велику роль у формуванні екологічної свідомості молодого покоління. Він зазначив, що навчальні заклади повинні виховувати не лише професіоналів у своїх галузях, а й екологічно свідомих громадян.

Куратор Оксана Мазніченко, звертаючись до майбутніх дизайнерів, наголосила на важливості використання екологічних матеріалів у своїх проєктах, адже молоді дизайнери теж несуть відповідальність за стан довкілля та подолання споживацького ставлення до природи.

Куратор Дар’я Куровська запевнила студентів, що навіть щоденні невеликі дії мають значення: сортування сміття, використання продукції з вторинної сировини, економне споживання води та електроенергії. Вона запропонувала студентам долучитися до екоквесту до Дня Землі, що організовується студентським самоврядуванням КНУТД, де кожен зможе перевірити свої знання з екології та природничих наук, а також з користю провести час з друзями на свіжому повітрі.

На кафедрі графічного дизайну КНУТД питання екологічної свідомості порушується викладачами і студентами під час виконання кваліфікаційних робіт, практичної підготовки студентів, викладання практичних і курсових робіт.

Так, студенти кафедри під керівництвом викладачів Євгена Гули, професора, Олександри Колісник, професора, Оксани Мазніченко, доцента, Олександра Кротевича, доцента, Святослава Подлевського, доцента, Алли Осадчої, старшого викладача підготували низку плакатів на екологічну тематику.

Купченко Карина  Сербінова Анна

Султан Яна Султан Яна

Мамонтова Аліна Нівеська Дарина

З початком повномаштабного вторгнення екологічна ситуація в Україні значно погіршилася і ефективні кампанії з відновлення природи можливі лише після завершення воєнних дій, але вже зараз потрібно робити свій внесок у покращення навколишнього середовища. Разом до Перемоги!