ЗАСІДАННЯ НАУКОВИХ ГУРТКІВ КАФЕДРИ ПРИВАТНОГО ТА ПУБЛІЧНОГО ПРАВА

28 травня 2024 року відбулося засідання наукового гуртка «Актуальні проблеми публічного права» (керівники наукового гуртка Оніщик Ю.В., Коваленко І.А.). Тема: «Форми домашнього насильства, особливості захисту та правове регулювання його проявів».

Учасники засідання обговорили сучасний стан та тенденції у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, особливості притягнення винних осіб до адміністративної та кримінальної відповідальності за вчинення домашнього насильства, судову практику у провадженнях щодо домашнього насильства, досвід зарубіжних країн у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, шляхи удосконалення законодавства про запобігання та протидію домашньому насильству.

30 травня 2024 року відбулося засідання наукового гуртка «Discussion» (керівник наукового гуртка Фастовець Н.В.), впродовж якого здобувачі вищої освіти вдосконалювали свої навички написання наукових тез, розглядаючи їх поняття, структуру та вимоги до оформлення.

В ході засідання було детально обговорено типові помилки, які допускають здобувачі вищої освіти під час написання наукових тез, такі як хаотичність та відсутність логічності. Було висвітлено правила за якими будується структура тез, які мають містити стиснені виклади основних думок наукового дослідження у вигляді аргументів. Крім того, слухачі розширили знання про стилі написання тез. Особливу увагу було приділено правильній послідовності опису матеріалу та логічній структурі тез. Захід сприяв підвищенню професійних навичок студентів та їх готовності до професійної наукової діяльності.

31 травня 2024 року відбулося засідання наукового гуртка «Актуальні питання приватного права» (керівник наукового гуртка Коваль О.М.). Тема: «Правове регулювання захисту даних у цифрову епоху».

Протягом заходу були розглянуті різноманітні аспекти захисту даних, зокрема їхнє юридичне значення, специфіка забезпечення конфіденційності та безпеки інформації. Особливу увагу було приділено питанням правового регулювання захисту персональних даних у контексті швидкого розвитку цифрових технологій.

Учасники обговорили правові рамки, які регулюють захист даних у різних юрисдикціях, з акцентом на необхідність гармонізації цих правил на міжнародному рівні. У контексті цього учасниками розглянуто основні проблеми та виклики, пов’язані з захистом даних, включаючи питання правомірності збору, зберігання та обробки персональної інформації.

Однією з центральних тем дискусії стали новітні технології, такі як блокчейн та штучний інтелект, і їх вплив на захист даних. Їх поява відкриває нові можливості для забезпечення надійності та прозорості у процесах обробки інформації, але також ставить нові виклики перед правовою системою.

Засідання пройшло у форматі активного діалогу, учасники висловлювали зацікавленість у темі та демонстрували глибоке розуміння викликів і перспектив розвитку правового регулювання захисту даних. На завершення було висловлено думку про важливість подальших досліджень у цій сфері, а також про гостру необхідність розробки вдосконалених нормативно-правових актів для регулювання захисту даних у цифрову епоху.