КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

ПРОСВІТНИЦЬКО-ПРОФІЛАКТИЧНИЙ ЗАХІД ДЛЯ УЧАСНИКІВ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ З ТЕМИ «МЕНТАЛЬНЕ БЛАГОПОЛУЧЧЯ. ЯК ВТРИМАТИ БАЛАНС?»

12 вересня 2024 року в контексті Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, за сприяння студентської ради КНУТД, Київським молодіжним центром разом із Всеукраїнською програмою ментального здоров’я «ТИ ЯК?» та БО «Teenergizer» проведено тренінг: «Ментальне благополуччя. Як втримати баланс?». Мета заходу – проведення психопрофілактики психічного здоров’я та гармонізації внутрішнього світу учасників освітнього процесу, розвинення навичок самоусвідомлення, саморефлексії та самоаналізу, як необхідних складових психологічного благополуччя.

У тренінгу  взяли участь здобувачі освіти факультету дизайну бакалаврського та магістерського рівнів, Олександр Васильєв, заступник декана з виховної роботи факультету дизайну, Олександр Бабак, голова студентської ради університету.

Спікери заходу – Любов Кузовкіна та Діана Панасюк, представники БО «Тінерджайзер», говорили про важливість підтримки та збереження ментального здоров’я. Було зазначено, що поняття ментальне здоров’я доволі широке й багатоаспектне, і є важливою складовою загального здоров’я людини та невід’ємною частиною її щасливого буття.

Згідно з визначенням ВООЗ, ментальне здоров’я – це стан щастя та добробуту, що сприяє реалізації творчих здібностей людини, допомагає протистояти життєвим стресам, а також надає можливість працювати продуктивно та робити вагомий внесок у життя суспільства. Зазначено, що стан нашого душевного здоров’я, що час від часу через певні життєві обставини, спричинені соціальними, екологічними, економічними тощо чинниками, виходить із рівноваги, що, на жаль, негативно позначається на нашому фізичному здоров’ї. Відтак ментальне здоров’я – це про здоровий дух та міцну психіку, що сприяє реалізації цілей, втіленню бажань і гарному фізичному самопочуттю. Було зазначено, що в умовах повномасштабної війни рівень стресу і напруги зростає щодня. Саме тому важливо навчитися зберігати внутрішню стійкість, щоб справлятися з викликами сьогодення.

Здобувачі вищої освіти факультету дизайну ознайомилися з ефективними методами подолання стресових ситуацій в умовах кризи. Зокрема, особлива увага приділялася окресленню шляхів підтримки ментального здоров’я в умовах війни в Україні. Під час заходу було наголошено на важливості психосоціальної підтримки, цілеспрямованих дії, спрямованих на задоволення як психологічних, так і соціальних потреб окремих людей, сімей та спільнот, постраждалих у війні. Було окреслено можливі шляхи зниження рівня страждань і покращення психічного здоров’я та психосоціального благополуччя.

Учасникам заходу для обговорення було запропоновано важливі питання про критерії психічного здоров’я та чинники, що визначають особисту психологічну стресостійкість людини, формування вміння контролювати свій психічний стан та готовність справитись із небезпечними ситуаціями. Особливу увагу було приділено практичним методам саморегуляції психоемоційного стану, що є інструментами самодопомоги в стресових ситуаціях, основними з яких є техніки усвідомленого дихання, нервово-м’язова релаксація та метод скерованих думок.

Разом – ми непереможні!

19.09.2024