КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

НАВЧАЛЬНА ЕКСКУРСІЯ СТУДЕНТІВ КАФЕДРИ СМАРТ-ЕКОНОМІКИ ДО НАЦІОНАЛЬНОГО ЗАПОВІДНИКА «КИЄВО-ПЕЧЕРСЬКА ЛАВРА»

24 вересня 2024 року студенти кафедри смарт-економіки відвідали національний заповідник «Києво-Печерська Лавра».

Мета навчальної екскурсії полягала в ознайомленні студентів та аспірантів із одним з найбільших музейних комплексів Східної Європи та поглибленні знань про історико-культурну спадщину України – Києво-Печерську лавру.

Під керівництвом кураторів Шацької З. Я., Мельник Л. С. та завідувача кафедри Олешко А. А. студенти ознайомились із головним храмом Києво-Печерської Лаври Успенським собором, фресками Церкви Спаса на Берестовому, прогулялись Економічною вулицею, на якій розташована пам'ятка цивільної архітектури XVIII-XIX ст. – Економічний корпус, оглянули м. Київ з висоти Великої Лаврської дзвіниці.  До екскурсії долучилися студенти групи БАМ-24 кафедри філології та перекладу під керівництвом куратора Роєнко Л. В., а також аспіранти кафедри смарт-економіки.

У Національному заповіднику «Києво-Печерська Лавра» магістрант кафедри смарт-економіки спеціальності 051 Економіка Агеєв Ярослав став нашим екскурсоводом з культурного туризму, провів екскурсію і ознайомив з культурною спадщиною України, починаючи зі стародавніх часів та до сьогодення.

Студенти та аспіранти відвідали виставку «Князі Острозькі: європейський вимір української історії», присвячену представникам славетного шляхетського роду України, які відігравали визначну роль в історичних процесах, що відбувалися в Східній та Центральній Європі в XV – першій половині XVII ст.

Протягом тривалого часу князі Острозькі активно впливали на суспільно-політичні, релігійні, культурні процеси на теренах сучасної України та сусідніх держав. На виставці представлені пам’ятки XV–ХХ століть – лицарські обладунки, зброя XVI–XVII ст. (мечі, шаблі, гармата), церковні старожитності, стародруки Острозької друкарні, картини, гравюри, старовинні документи. Серед експонатів – знаменита «Острозька Біблія» кінця XVI століття.

Навчальна екскурсія відбулася у дружній атмосфері. Результати заходу можуть бути використані першокурсниками у теоретичних та практичних дослідженнях при вивченні дисциплін «Економічна теорія», «Ділова українська мова», «Ділова іноземна мова», «Філософія, політологія та соціологія».

Щиро дякуємо магістранту кафедри смарт-економіки Агеєву Ярославу за проведену пізнавально-просвітницьку екскурсію та аспірантам кафедри смарт-економіки Свергун І., Стужному О., Сосновському Г., Покальчуку О. за допомогу у організації заходу.

30.09.2024