У вересні 2024 року науково-педагогічні працівники кафедри підприємництва та бізнесу факультету управління та бізнес-дизайну провели науково-методичний семінар з теми «Розвиток соціального підприємництва в умовах війни в Україні».
Модератором заходу виступив Талят Бєлялов, завідувач кафедри підприємництва та бізнесу, професор.
Участь в обговоренні тематики науково-методичного семінару взяли науково-педагогічні працівники кафедри підприємництва та бізнесу, а також здобувачі вищої освіти факультету управління та бізнес-дизайну, а також учасники наукового гуртка «Розвиток інноваційного підприємництва в економіці знань».
Із доповіддю виступив Самір Гурджи, засновник та директор ТОВ «ТРЕЙДСІТІ», ТОВ «ЮГ-ТРЕЙДИНГ-ГРУПП». Пан Самір зазначив, що повномасштабне вторгнення росії стало каталізатором глибинних суспільних трансформацій в Україні. На поверхню вийшли та загострилися численні проблеми, а саме, стрімке зростання безробіття, збільшення чисельності вразливих категорій населення та послаблення їх соціального захисту. Також, на жаль, збільшується число осіб, які отримують інвалідність. А тому, одним із інноваційних інструментів вирішення цих питань може бути діяльність соціальних підприємств.
Доповідачем було підкреслено головну відмінність соціального підприємництва від звичайного бізнесу. Доведено, що соціальне підприємництво – це унікальна можливість поєднання соціальної місії з бажанням заробити гроші, надати певні послуги та продати товари. Діяльність соціальних підприємств на сьогодні сприяє розв’язанню проблем соціально незахищених людей, їх працевлаштуваню та громадській адаптації.
Після виступу Саміра Гурджи відбулася жвава дискусія, яка була спрямована на сучасний стан соціального підприємництва в Україні та можливості його функціонування в умовах невизначеності. Особливу зацікавленість викликало питання щодо становища правової регуляції соціальних підприємств в Україні.
На завершення творчої дискусії та обміну досвідом на семінарі, було підкреслено, що залучення професіоналів-практиків до таких заходів не тільки сприятиме розвитку критичного й етичного мислення та обізнаності з-поміж викладачів і здобувачів освіти, а й гарантує, що майбутні професіонали здобудуть знання та моральний компас, необхідні для розв’язання складних суспільних проблем в умовах війни в Україні.
30.09.2024